Wpis z mikrobloga

Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w mieście, poruszajcie się możliwie blisko środka swojego pasa, tak żeby samochód który chce was wyprzedzic musiał poczekać na wolny pas przeciwny, co automatycznei skutkuje tym, że zachowuje należyty bezpieczny dla was odstęp od roweru. Jak się jedzie przy krawedzi, to duża część dzbanów w autach wyprzedza na centymetry, często przy dużych prędkościach. To że za wami się zrobi korek, no cóż, za traktorem też by się zrobił, a nikt co do jego prawa uczestniczenia w ruchu drogowym wątpliwości nie ma. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo Mirki. Nie dajcie się spychać na pobocze.

#rower
Pobierz Wirtuoz - Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla w...
źródło: comment_4T7esxxhptHvimW1VsBNoriLBQMjYqJk.jpg
  • 67
jazdę przy krawężniku wciąż uważam za podstawowy błąd rowerzystów

@lurker: oczywiście należy nie wpadać w skrajności. Jazda przy samym krawężniku jest tak samo średnia, jak jazda środkiem jezdni. Zwłaszcza, że pobocza to często nierówny asfalt, dziury, czasem nawet śmieci.

A jeśli jedziemy już na rowerze i mamy to lusterko, to łatwiej nam dostrzec, że robi się za nami korek (np. na większych drogach) - wtedy możemy na chwilę podjechać w pobliże
@Wirtuoz to jest jakiś hardcore. W lipccu kupielm sobie rower. Jeżdżę weekendowo lokalnymi drogami mazowsza. Jade sobie spokojnie, blikso prawej krawędzi starajac się trzymac prędkość 28-31 km/h. Ilosc trabniec, srodkowych palcow jest niepojeta (lokalne drogi, miedzy wiochami!).

Sam nigdy, będąc kierowca auta nie mialem z tym problemu. Jedzie to niech jedzje. Ilosc frustracj jaka siedzi w ludziach jest przerażająca. Gorzej, ze wyleweja ja na drogach i to jest dla nich sposob na
@Wirtuoz: z wypowiedzi wnioskowałem, że poruszasz się po drogach, więc musisz znać przepisy. Jeżeli tak nie jest, to lepiej żebyś to nadrobił, możesz zrobić krzywdę innym. Na początek udzielę lekcji za darmo, na inne powinieneś zapisać się na odpowiedni kurs:

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni (...)
@Wirtuoz: @siea01: @lurker: ja tam nie rozumiem spiny, jak jadę z obiema rękami na kierownicy to może mnie samochód wyprzedzać na centymetry, byle mnie lusterkiem nie zahaczył, a jeżdżę raczej drogami po których samochody poruszają się dosyć szybko