Wpis z mikrobloga

Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w mieście, poruszajcie się możliwie blisko środka swojego pasa, tak żeby samochód który chce was wyprzedzic musiał poczekać na wolny pas przeciwny, co automatycznei skutkuje tym, że zachowuje należyty bezpieczny dla was odstęp od roweru. Jak się jedzie przy krawedzi, to duża część dzbanów w autach wyprzedza na centymetry, często przy dużych prędkościach. To że za wami się zrobi korek, no cóż, za traktorem też by się zrobił, a nikt co do jego prawa uczestniczenia w ruchu drogowym wątpliwości nie ma. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo Mirki. Nie dajcie się spychać na pobocze.

#rower
Wirtuoz - Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla w...

źródło: comment_4T7esxxhptHvimW1VsBNoriLBQMjYqJk.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: dla większości 500+ to zajebisty program prorodzinny. Branie pod uwagę zdania większości w dyskusji to #!$%@? logiki pod tytułem ad populum.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: nie życzę Ci, żeby kiedyś ktoś cię lusterkiem zahaczyl albo bus zwial pod kolejne auto, ale jeśli się tak stanie, to śpij słodko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: jeżeli dla ciebie zachowanie minimum 1 metra przy wyprzedzaniu rowerzysty to martwy przepis, to mam nadzieję że nie masz prawka, a jesli masz, to chyba znalazłeś w chipsach
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: oczywiście, że martwy. Rowerem robiłem swojego czasu 1kkm miesięcznie, samochodem robię 40kkm rocznie i widzę co się dzieje na drogach i jeżeli mam sznur samochodów i sznur za mną to wyprzedzam z rezerwą pół metra. Jak obracam się przez ramię jadąc na rowerze i widzę, że jakaś kobieta boi się mnie wyprzedzić, bo z naprzeciwka ma sznur aut to macham jej ręką, żeby śmiało to robiła bez zachowania odpowiedniego odstępu,
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: to ja Ci powiem, że masz rację, ale nie bądź sam #!$%@? i co parę minut jak masz wnękę na przystanek autobusowy czy wjazd na czyjąś posesję itp itd zjedź na bok i poczekaj chwilę, tak by Cię ten cały sznur wformowany za Tobą wyprzedził. Ja szczególnie jeżdżąc w mieście tak robię kiedy jest duży ruch, samochody jadą z naprzeciwka i nie ma wolnego pasa by mnie wyprzedzić.

Czy jestem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: brawo ty, pewnie autem też jedziesz "szybko, ale bezpiecznie", gardze takimi ludźmi, którzy nie szanują życia swojego i innych
@JimNH777: jasne, ale w praktyce żadnych korków za mną nie ma, jest tylko kilku flustratow którzy za wszelką cenę muszą mnie wyprzedzić tylko po to żeby 100 metrów dalej stanąć w korku i po minucie zostać za mną daleko w tyle, taka jest rzecziwsotosc w mieście kiedy dojeżdża się rowerek
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: W jaki sposób nie szanuje życia innych? To Ty nie szanujesz ich życia innych zmuszając ich do straty czasu na podstawie swojego widzimisię. Ja będąc na drodze zachowuje się tak, żeby spowalniać innych i nie wpływać na ich życie.
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Jesteś #!$%@? top dzban z argumentami z #!$%@?.

1. Wychodząc z domu, nie nadużywam swojej wolności względem wolności innych ludzi. Jeśli się mylę, to udowodnij mi to.

2. Na wykopie jest coś takiego jak czarna lista, jak nie chcesz czytać moich mądrości, bo przerasta Cię logika na poziomie pierwszej klasy liceum, to polecam dodać i żyć w swoim wyimaginowanym świecie.

A potem #!$%@? rowerzyści mają taką opinię jaką mają, bo
  • Odpowiedz
@malinq: sam przyznajesz się do łamania przepisów i zachęcasz do tego ludzi na drodze, kto tu jest dzbanem? kolejny frustrat, który by chciał stanowić prawo, niedoczekanie :)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Aż dziwne, ze nikt nie wspomniał o tym, ze rowerzysta ma mniejsze prawa do blokowania ruchu - bo ani nie placi za budowę dróg w paliwie, ani nie opłaca OC na wypadek gdy jednak nie jest taki zajebisty jak mu się wydaje. :)
  • Odpowiedz
@malinq: boli cię dupa że są w tym kraju ludzie którzy znają i przestrzegają przepisów ruchu drogowego? dla ciebie to coś niepojętego, ale może kiedyś się nauczysz, że to możliwe
@twisterro: skąd takie rewelacje? który przepis mówi o prawach do "blokowania" ruchu w zależności od składek OC? XD podpowiem - żaden

jak nie potraficie merytorycznie dyskutować i wyciągacie swoje mądrości rodem z dziekiej rosji, to po prostu przestańcie mi spamować
  • Odpowiedz