Wpis z mikrobloga

Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w mieście, poruszajcie się możliwie blisko środka swojego pasa, tak żeby samochód który chce was wyprzedzic musiał poczekać na wolny pas przeciwny, co automatycznei skutkuje tym, że zachowuje należyty bezpieczny dla was odstęp od roweru. Jak się jedzie przy krawedzi, to duża część dzbanów w autach wyprzedza na centymetry, często przy dużych prędkościach. To że za wami się zrobi korek, no cóż, za traktorem też by się zrobił, a nikt co do jego prawa uczestniczenia w ruchu drogowym wątpliwości nie ma. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo Mirki. Nie dajcie się spychać na pobocze.

#rower
Wirtuoz - Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla w...

źródło: comment_4T7esxxhptHvimW1VsBNoriLBQMjYqJk.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wirtuoz: ale uruchomiles machinę, podpisuje sie obiema rękami pod tym co piszesz, a argument z koparką czy ciągnikiem w punkt, ale jak to napisał jakiś osioł 'oni robią przynajmniej coś co ma dobry wpływ na gospodarke' xDDDDD
  • Odpowiedz
@malinq:

ja tam nie rozumiem spiny, jak jadę z obiema rękami na kierownicy to może mnie samochód wyprzedzać na centymetry, byle mnie lusterkiem nie zahaczył

Słowo klucz "nie rozumiem", twoim problemem jest krótkowzroczność...jeśli na rowerze jeździsz sporo to nawet jeśli poruszasz się niemal jedynie po bocznych drogach to w ciągu sezonu na centymetry wyprzedzi Cię kilkaset samochodów i jest to kilkaset niebezpiecznych sytuacji których można było uniknąć! Co jeśli za 1000
  • Odpowiedz
dobra dobra, oglądajcie moje poślady i ciągnijcie się za mną w korku ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteście typowymi, sfrustrowanymi staniem w korkach kierowcami aut, pewnie jeszcze typu tico czy inne gówno które nawet nie ma siły mnie wyprzedzić sprawnie xD


@Wirtuoz: Ogólnie to jeżdżę samochodem a nie rowerem ale za wyjaśnianie januszy (z jednej jak i drugiej strony) zawsze plusik
  • Odpowiedz