Wpis z mikrobloga

Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w mieście, poruszajcie się możliwie blisko środka swojego pasa, tak żeby samochód który chce was wyprzedzic musiał poczekać na wolny pas przeciwny, co automatycznei skutkuje tym, że zachowuje należyty bezpieczny dla was odstęp od roweru. Jak się jedzie przy krawedzi, to duża część dzbanów w autach wyprzedza na centymetry, często przy dużych prędkościach. To że za wami się zrobi korek, no cóż, za traktorem też by się zrobił, a nikt co do jego prawa uczestniczenia w ruchu drogowym wątpliwości nie ma. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo Mirki. Nie dajcie się spychać na pobocze.

#rower
Wirtuoz - Propo tego wpisu.

Sam to praktykuję i namawiam każdego rowerzystę: Dla w...

źródło: comment_4T7esxxhptHvimW1VsBNoriLBQMjYqJk.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: niestety, zanim doczekamy się odpowiedniej ilości ścieżek w miastach minie jeszcze dużo czasu, trzeba na siebie mocno uważać do tego czasu, bo potencjalnych zabójców w autach nie brakuje ;< (na rowerach też, ale 1.5 tonowe auto zabija skuteczniej od roweru)
  • Odpowiedz
Masz obowiązek jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni


@siea01: wiesz ile przy krawędzi jezdni jest dziur i studzienek? dla własnego bezpieczeństwa wybieram bezpieczną odległość od krawędzi :)
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory: @siea01: dobra dobra, oglądajcie moje poślady i ciągnijcie się za mną w korku ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteście typowymi, sfrustrowanymi staniem w korkach kierowcami aut, pewnie jeszcze typu tico czy inne gówno które nawet nie ma siły mnie wyprzedzić sprawnie xD
  • Odpowiedz
normalnych ludzi xD


@siea01: no normalny to ty na pewno nie jesteś

Jestes debilem czy tylko lewakiem pedale?


@Fighter_forGlory: robisz mi dzień swoim bólem dupy, ojciec chyba sobie użył na tobie wczoraj, że tak piecze
  • Odpowiedz
z kijowymi pseudo drogami dla rowerów.


@sargento: podobnie jak są dziury w jezdni to można jeździć np. chodnikiem i nikt się nie skarży, więc rowerzyści mogą jeździć ulicą skoro ich droga rowerowa jest słaba. Proste
  • Odpowiedz
@siea01: możliwie blisko nie znaczy przy krawężniku. Przede wszystkim mam jechać tak, aby nikomu nie zrobić krzywdy. Nikomu, a więc i sobie. Jadę więc tak szeroko, jak potrzeba w danej sytuacji, a więc tak, aby nie było możliwości wyprzedzić mnie mieszcząc się przy tym na jednym pasie, co z reguły zazwyczaj prowadzi do wyprzedzania w odległości mniejszej niż przepisowy 1 metr. Nie wiem jak to działa, ale większość kierowców widząc, że
  • Odpowiedz