Wpis z mikrobloga

Hejka, im bliżej do egzaminu tym więcej pytań mi się tworzy w tej głupiutkiej główce.
Przy wyjeździe z WORDU jest znak STOP bez linii warunkowego zatrzymania, więc kiedy mam obowiązek się zatrzymać?
a) Przed ścieżką rowerową i chodnikiem (niebieska linia)
b) Dopiero po wjechaniu na wysokości chodnika (pomarańczowa linia)
c) Najbezpieczniej zatrzymaj się w obu miejscach (niebieska + pomarańczowa linia)

Dodam, że jest ograniczona widoczna przy niebieskiej linii (drzewo zasłania)

#prawojazdy

https://www.google.pl/maps/@52.5509131,19.7247683,3a,18.8y,302.36h,86.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sp7NZ7PnrqOjHnkiTS3xjHw!2e0!7i13312!8i6656
Helonzy - Hejka, im bliżej do egzaminu tym więcej pytań mi się tworzy w tej głupiutki...

źródło: comment_R0v2japP8ehxG69Rvr9J7iMn9Gis4UE8.jpg

Pobierz

Kiedy mam obowiązek się zatrzymać.

  • A) Przed ścieżką rowerową (niebieska linia) 20.0% (9)
  • B) Na wysokości chodnika (pomarańczowa linia) 66.7% (30)
  • Najbezpieczniej zatrzymaj się w obu miejscach. 13.3% (6)

Oddanych głosów: 45

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Helonzy: znak stop dotyczy wszystkich pojazdów na drodze, więc rowerów też. Musisz się zatrzymać przed DDR. Problem w tym, że w sumie nie widzę, czy wyjeżdżając w ogóle widzisz, że tam jest DDR, a nie tylko chodnik.
Znak nakazuje zatrzymanie się przed drogą z pierwszeństwem. Droga to nie tylko jezdnia, ale również właśnie DDR. Znak nie nakazuje później zatrzymywać się wiele razy jeśli nie ma takiej potrzeby, żeby komuś jeszcze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Jestem już po egzaminie.

Zatrzymałem się podwójnie, bo musiałem się upewnić czy nie jedzie jakiś rowerzysta.
Egzaminator nie miał żadnych zastrzeżeń.
  • Odpowiedz
@slava: w tym przypadku stojąc przed chodnikiem nie masz pełnej widoczności. Znak STOP nakazuje jednokrotne zatrzymanie się, w testach egzaminacyjnych masz nawet przypadki dwóch linii, warunkowego zatrzymania (przed przejściem dla pieszych) oraz bezwzględnego (przed jezdnią drogi z pierwszeństwem). Poprawną odpowiedzią jest, że w związku ze znakiem STOP należy stanąć na linii bezwzględnego zatrzymania.

@Helonzy: oczywiście, że nie miał zastrzeżeń, nic nie zabrania Ci stanąć w takim miejscu w
  • Odpowiedz