Wpis z mikrobloga

Mirki ale się porobiło z różowa jestem już 8 lat niedawno się oświadczyłem i zaczęliśmy planować nasze życie, ale jej zaczal się spóźniac okres więc wiadomo strach i myśli czy jest w ciąży dziś zrobiła test poczekalismy 3 minuty i nic strach minął więc jak co wieczór zaczęliśmy oglądać serial ale coś ja podkusilo i po pół godzinie sprawdziła jeszcze raz i co 2 kreski xD ona w ryk ja szybko pojechałem do apteki po kolejny test i wyszedł tak samo. Ona załamana bo miała plany nie ma pracy robi kurs teraz ja na zwolnieniu bo polamany... Ja w sumie trochę się cieszę bo przecież dziecko to nie taka zła sprawa ja mam 25lv on 22 trochę nie jesteśmy gotowi na dziecko ja mieszkam u rodziców ona ze mną. Starszych też nie mamy jakoś przy kasie radzimy sobie we 2 ale teraz będzie nas więcej trochę się obawiam. I nie wiem jak to przekazać rodzinie bo jej jest kościołowa najpierw ślub dom te sprawy. Są tu jacyś młodzi rodzice podopiedzcie coś jak wgl ten temat ugrysc ;) bo jestem w tym zielony od czego zacząć. I jak mam pocieszyć moja bo dla niej to jak by runął świat nie wiem w sumie czemu ;/ bo wkoncu będziemy mieli coś co naprawdę nas łączy ;) #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #ciaza #macierzynstwo #problem #dzieci #jasiecieszewsumie
Jack__Black - Mirki ale się porobiło z różowa jestem już 8 lat niedawno się oświadczy...

źródło: comment_TDcRgzwXuo65JwpsiYHtbxf3SoPp3qWI.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@FenkSzui dokladnie, ja ciągle uzywam alantan plus maść, pampersow mimo 2 miesiecy uzywamy tez chyba powyzej 10 na dobę. Ja duzo rzeczy miałam po bracie, miedzy nim, a moim dzieckim jest niecale 6 lat roznicy. Z najwiekszych bardziej jednorazowych kosztów to wozek, szczepienia i sam porod, a regularnych to kosmetyki, pampersy i ubranka. My szczepilismy platnymi 6w1 + prenewar (chroni przed 13 szczepami, a nie 10 jak ta na nfz) + rotarix
  • Odpowiedz
@dzoli my od razu po nb wsiedlismy na os, ale u nas grubasek był. Jechaliśmy ciągle na otulaczach wełnianych, Kokosi i Puppi najlepiej nam się sprawdzają, używamy tych samych od roku. Generalnie te dwie marki według mnie najlepsze. Do tego tetry na tony i trochę wkładów z kokosi.
  • Odpowiedz
@Jack__Black: Hold on for a sec. Testy działają tak że wynik sprawdzasz w określonych ramach czasu. Po tym czasie (czesto kilka godzin) może okazać się że będą faktycznie 2 kreski. Tylko to niekoniecznie oznacza ciążę. Jeśli pozostałe testy wyszly z 2 kreskami w tych określonych czasowych ramach to szanansa faktycznie rośnie. Pamiętajcie jednak, że takie testy to nadal nie jest 100% pewność, więc zalecam ginekologa i badanie krwi. No tam się
  • Odpowiedz
@nama: 14k?
To co Wy kupiliście?:p

@FenkSzui: natłuszczać też można alantanem choćby. Jest dużo tańszy niż bepanthen. Ja ten drugi stosuje tylko na odparzenia zamiennie z tormentalum i pupcia idealna :p
  • Odpowiedz
@nama wydaliście tyle bo po prostu was stać. Gdyby to wszystko było "must have" to prawie nikt w tym kraju nie miałby dzieci ( ) U mnie podobnie jak u @agataen jak na razie. 150 zł miesięcznie - bombelek 4 miesiące.
  • Odpowiedz
@Ishvarta otóż to, myślę że wysokość wyprawki zależy od portfela. Chociaż ja sobie nie wyobrażam macierzyństwa bez udogodnień typu samochód. I bez wielu innych rzeczy które dla kogoś innego może nie są o tyle zbędne (albo i są), ale mogą bez nich żyć.
  • Odpowiedz
@nama: niekoniecznie od portfela.
Bardziej od podejścia.
Jedni muszą miec np. niechodki za 500zl ale z logo, a inni maja na to wywalone.
Jak dla mnie nie ma różnicy czy dziecko obrzyga body za 40zl czy za dychę, a oba ponosi miesiąc. Po co więc przepłacać?

Znaczy nie pije tu do Ciebie, chodzi mi o roznixe w podejściu, która czasem skutkuje dużo wyższymi wydatkami.
  • Odpowiedz
@agaja kurde nie wiem co to niechodki XD
Za ubranka też bym nie dała dużo. Sama nie chodzę w markowych. Ale już jeździć starymi autami z mężem nie chcemy, to córka też nie może dostać szrota :p (tak pół żartem pół serio).

Ja w kupnie takiego a nie innego wózka widzę też to, że spokojnie odsprzedam go za 3 k. A niech nawet za 2. Jakoś już wtedy nie wydaje się taki
  • Odpowiedz
@nama: a takie butki, co zakladasz niemowlakowi :P

Ogolnie wlasnie mi o to chodzilo, ze warto rozsadnie podejsc do tematu.
Wiadomo, ze rzeczy typu fotelik to kwestia bezpieczestwa i tez tu sie nie certolilismy, ale w sumie ten rwf to chyba najdrozsza rzecz byla :D
Lozeczko od kolegi, wozek od brata, duzo osprzetu tez. Z tym szrotem bym tez nie przesadzala, nawet zartem, bo poza pewnymi wyjatkami jednak 90% rzeczy dla
  • Odpowiedz
@agaja nie pisałam że ma jakieś bajery. Jest piękny, składa się i rozkłada jednym palcem, swietnie się prowadzi, jest porządnie i starannie wykonany, ma bardzo dużą gondolę (z tego co wiem największa na rynku), amortyzatory przy każdym kole, spacerówka składa się w całości. Waży też niewiele na tle innych wózków 2w1. I nie znam nikogo kto ma Priama i byłoby niezadowolony. Wszystkie inne wózki wydają mi się przy nim brzydkie i tandetne,
  • Odpowiedz