Wpis z mikrobloga

Dziś nasz pies ma trochę gorszy dzień i nie da się wyjść z mieszkania na więcej niż 5 minut (wyje, szczeka, piszczy). Po przeprowadzce trochę jej się pogorszyło i z psa który sobie leży podczas gdy my wychodzimy stała się psem panikującym i histerycznym ¯_(ツ)_/¯ zdarza się, oboje z nią ćwiczymy i widzimy poprawę, ale dziś jest słabo.

W związku z tym zrobiłam listę plusów związanych z posiadaniem psa, żeby trochę podnieść się na duchu:
1. lęk separacyjny jest do wypracowania.
2. dzięki posiadaniu psa odkrywam nowe miejsca, piękno przyrody na które nie zwracałam uwagi przedtem
3. nawet po najgorszym dniu potrafi poprawić humor, radość psa po powrocie opiekuna to taki wulkan radości
4. chodzę dziennie ok. 12.000 kroków = jestem zdrowsza
5. kontakt ze zwierzętami uczy spokoju i cierpliwości, współodczuwania, wrażliwości, zrozumienia - szczególnie przy psach z problemami
6. mam duża satysfakcję gdy uczę jej nowych rzeczy i widzę, jak się zmienia po schronisku, jak bawi się z innymi psiakami i odczuwam jej przywiązanie
7. ludzie maja bardziej pozytywne nastawienie do osoby z psem, więc...
8. dużo więcej rozmawiam na ulicy. to może być błahostka, ale jestem osoba zamknięta w sobie, introwertyczką (aren't we all? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i rozmowa z innymi właścicielami psów potrafi otworzyć na innego człowieka
9. skutek punktu 8. - łatwiej nawiązuje rozmowy, lepiej wychodzi mi small talk
10. posiadanie psa to tez hobby, jeśli chcesz pracować z nim w sposób świadomy - bardzo dużo się uczę o diecie, o behawioryzmie, chodzimy na tor agility i bawimy się w każdy inny sposób
11. łatwiej być aktywnym nawet będąc w dołku - po prostu TRZEBA wyjść z mieszkania. przy okazji realizują się "same" punkty 8. i 4.
może Wam tez bywa ciężko z psami (są różne sytuacje, różne problemy), więc poza uspokojeniem siebie może uspokoję też Was ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeśli przychodzi Wam do głowy coś jeszcze co daje posiadanie psa to dzielcie się! Będzie mi na pewno lepiej :)
#pokazpsa #psy #problemypierwszegoswiata trochę :) #behawioryzm #behawiorystyka #oswiadczenie
nowywspanialyswiat - Dziś nasz pies ma trochę gorszy dzień i nie da się wyjść z miesz...

źródło: comment_JB5d2neErCIVSzECSoQFWCbQge1flwoC.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@nowywspanialyswiat kup mu klatke kennelowa wysciel ja pięknie zaslon boki i dach, naucz go ze to jego królestwo i miejsce gdzie dostaje pysznosci, i zostawiaj go w niej jak wychodzisz. Będzie sie czul tam spokojnie i bezpiecznie. Tylko nie zamykaj go na sile na początku.
  • Odpowiedz
@nowywspanialyswiat: ała, współczuję :( Moja jako tako nie ma problemu, poza tym, że każde zaburzenie jej rutyny (tzn niezapowiedziane wyjście w ciągu dnia, kiedy misio nie jest zmęczone po spacerze), skutkuje darciem ryja i wiem jak to stresuje, a co dopiero lęk separacyjny taki uogólniony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@nowywspanialyswiat
12. Poznajesz nowych ludzi. Wlascicieli innych psow.
13. Masz kontakt z innymi psami.
14. Uczysz sie samodyscypliny i odpowiedzialnosci.
15. Mozesz gotowac wieksze porcje obiadu bo nic sie nie zmarnuje.
16. Nigdy nie jestes sama pies jest w miare mozliwosci zawsze przy tobie. (Moja potrafi na spiocha do kibla przyjsc jak mnie nie ma 20s w pokoju)
  • Odpowiedz