Wpis z mikrobloga

Mentzen przedstawia 100 projektów ustaw. Wśród nich między innymi:

-brak konieczności rejestrowania działalności dopóki jej miesięczny dochód nie przekracza minimalnego wynagrodzenia (obecnie jest: dopóki PRZYCHÓD nie przekracza POŁOWY minimalnego wynagrodzenia)
-zniesienie ciszy wyborczej
-zniesienie konieczności rejestrowania kart SIM
-likwidacja podatku od spadków
-zniesienie akcyzy z e-papierosów
-zniesienie exit tax
-zniesienie opodatkowania kryptowalut
-zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 12-krotności minimalnego wynagrodzenia
-uwolnienie zawodów (m.in. rzeczoznawca majątkowy, aktuariusz, rzecznik patentowy)
-zezwolenie na przejście na czerwonym świetle, jeśli nie stwarza to żadnego zagrożenia
-urynkowienie zawodów prawniczych (w sprawach błahych każdy będzie mógł stanąć w roli obrońcy)
-zaostrzenie kar za gwałt, jeśli sprawcą był nauczyciel lub osoba duchowna
-prywatyzacja mediów publicznych
-rozszerzenie wolności słowa
-przywrócenie handlu w niedziele
-umożliwienie zamieszkiwania w rodzinnych ogródkach działkowych
-wprowadzenie wewnętrznej kary więziennej w postaci podawania posiłków o obniżonych walorach smakowych na okres do 14 dni jako środek dyscyplinujący (jak w USA)
-zniesienie subwencji partyjnych

A hejterzy Konfederacji dalej będą ludziom wkręcać, że tej partii chodzi o batożenie gejów albo zabranianie ludziom się szczepić.

#polityka #4konserwy #konfederacja #mentzen
H.....e - Mentzen przedstawia 100 projektów ustaw. Wśród nich między innymi:

-brak...
  • 78
  • Odpowiedz
@Hedage: nie hejterzy tylko płatni trolle trzeba gnoić Konfederację bo jeszcze wejdą do sejmu i hurr durr co będą tam robić, jakieś ustawy będą składać obniżające podatki jeszcze czego hurr durr. Tak poza tym to nie są postulaty Konfy a nawet partii Korwin tylko ustawy według Mentzena.
  • Odpowiedz
@mat9: No dokładnie, oni mogą mówić że są przeciwko aborcji, ale raczej nie ruszą obecnego kompromisu (ja jestem za jego utrzymaniem), dlatego to mi w żadnym razie nie przeszkadza na nich głosować.
  • Odpowiedz
@Hedage:

uwolnienie zawodów (m.in. rzeczoznawca majątkowy, aktuariusz, rzecznik patentowy)

no tu akurat minus, stwarza ryzyko, że te zawody może wykonywać osoba niekompetentna bez odpowiedniego przeszkolenia

zaostrzenie kar za gwałt, jeśli sprawcą był nauczyciel lub osoba duchowna

a to katolom się nie spodoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hedage: ale KO da darmowy internet xD ogólnie jest za co krytykować Konfe, ale twierdzenie że którykolwiek z tych czterech mainstreamowych komitetów, czy też niepójście na wybory (tj wsparcie PiS) jest obecnie lepsze, jest dla mnie niezrozumiałe
  • Odpowiedz
@kierowcaautobusuofficial: Mogą stać puste z różnych powodów, wcześniej mogły być zatłoczone. Może akurat jest remont i jest droga zamknięta. A może są po prostu takie godziny, w których jest pusto. Cokolwiek. Trochę wyobraźni. Jak nic nie jedzie to powinienem móc normalnie przejść - na moją odpowiedzialność. I jeśli mnie coś na czerwonym potrąci, to będzie to tylko i wyłącznie moja wina, a ten kto mnie potrąci nie będzie musiał za to
  • Odpowiedz
ryzyko, że te zawody może wykonywać osoba niekompetentna bez odpowiedniego przeszkolenia


@le_waq: moje pieniądze - moje ryzyko. Zresztą w dobie internetu niekompetentne osoby szybko tracą klientów
  • Odpowiedz
@le_waq: Szukanie idealnej partii jest jak szukanie idealnego partnera. Próbować można, ale jedyne co się w ten sposób osiągnie to starość w towarzystwie kotów. Czasem trzeba przymknąć oko na to czy tamto, chyba nawet najwięksi zwolennicy Korwina nie popierają go w stu procentach.
  • Odpowiedz