Wpis z mikrobloga

Mentzen przedstawia 100 projektów ustaw. Wśród nich między innymi:

-brak konieczności rejestrowania działalności dopóki jej miesięczny dochód nie przekracza minimalnego wynagrodzenia (obecnie jest: dopóki PRZYCHÓD nie przekracza POŁOWY minimalnego wynagrodzenia)
-zniesienie ciszy wyborczej
-zniesienie konieczności rejestrowania kart SIM
-likwidacja podatku od spadków
-zniesienie akcyzy z e-papierosów
-zniesienie exit tax
-zniesienie opodatkowania kryptowalut
-zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 12-krotności minimalnego wynagrodzenia
-uwolnienie zawodów (m.in. rzeczoznawca majątkowy, aktuariusz, rzecznik patentowy)
-zezwolenie na przejście na czerwonym świetle, jeśli nie stwarza to żadnego zagrożenia
-urynkowienie zawodów prawniczych (w sprawach błahych każdy będzie mógł stanąć w roli obrońcy)
-zaostrzenie kar za g---t, jeśli sprawcą był nauczyciel lub osoba duchowna
-prywatyzacja mediów publicznych
-rozszerzenie wolności słowa
-przywrócenie handlu w niedziele
-umożliwienie zamieszkiwania w rodzinnych ogródkach działkowych
-wprowadzenie wewnętrznej kary więziennej w postaci podawania posiłków o obniżonych walorach smakowych na okres do 14 dni jako środek dyscyplinujący (jak w USA)
-zniesienie subwencji partyjnych

A hejterzy Konfederacji dalej będą ludziom wkręcać, że tej partii chodzi o batożenie gejów albo zabranianie ludziom się szczepić.

#polityka #4konserwy #konfederacja #mentzen
H.....e - Mentzen przedstawia 100 projektów ustaw. Wśród nich między innymi:

-brak...
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hedage: nie hejterzy tylko płatni trolle trzeba gnoić Konfederację bo jeszcze wejdą do sejmu i hurr durr co będą tam robić, jakieś ustawy będą składać obniżające podatki jeszcze czego hurr durr. Tak poza tym to nie są postulaty Konfy a nawet partii Korwin tylko ustawy według Mentzena.
  • Odpowiedz
@mat9: No dokładnie, oni mogą mówić że są przeciwko aborcji, ale raczej nie ruszą obecnego kompromisu (ja jestem za jego utrzymaniem), dlatego to mi w żadnym razie nie przeszkadza na nich głosować.
  • Odpowiedz
@Hedage:

uwolnienie zawodów (m.in. rzeczoznawca majątkowy, aktuariusz, rzecznik patentowy)

no tu akurat minus, stwarza ryzyko, że te zawody może wykonywać osoba niekompetentna bez odpowiedniego przeszkolenia

zaostrzenie kar za g---t, jeśli sprawcą był nauczyciel lub osoba duchowna

a to katolom się nie spodoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hedage: ale KO da darmowy internet xD ogólnie jest za co krytykować Konfe, ale twierdzenie że którykolwiek z tych czterech mainstreamowych komitetów, czy też niepójście na wybory (tj wsparcie PiS) jest obecnie lepsze, jest dla mnie niezrozumiałe
  • Odpowiedz
@kierowcaautobusuofficial: Mogą stać puste z różnych powodów, wcześniej mogły być zatłoczone. Może akurat jest remont i jest droga zamknięta. A może są po prostu takie godziny, w których jest pusto. Cokolwiek. Trochę wyobraźni. Jak nic nie jedzie to powinienem móc normalnie przejść - na moją odpowiedzialność. I jeśli mnie coś na czerwonym potrąci, to będzie to tylko i wyłącznie moja wina, a ten kto mnie potrąci nie będzie musiał za
  • Odpowiedz
ryzyko, że te zawody może wykonywać osoba niekompetentna bez odpowiedniego przeszkolenia


@le_waq: moje pieniądze - moje ryzyko. Zresztą w dobie internetu niekompetentne osoby szybko tracą klientów
  • Odpowiedz
@le_waq: Szukanie idealnej partii jest jak szukanie idealnego partnera. Próbować można, ale jedyne co się w ten sposób osiągnie to starość w towarzystwie kotów. Czasem trzeba przymknąć oko na to czy tamto, chyba nawet najwięksi zwolennicy Korwina nie popierają go w stu procentach.
  • Odpowiedz