Wpis z mikrobloga

Wydaj z nami książkę o męskiej modzie!


Z tej strony Uszaty, szef cyrku funkcjonującego pod nazwą Dandycore, a z zamiłowania i przekonania Mirek od prawie sześciu lat. Przez cały ten czas byłem tutaj dostępny, by pomagać każdemu w męskomodowej potrzebie. Podrzucałem artykuły, publikowałem filmy, jak i spędzałem długie godziny, by wyszukiwać dla was najlepsze wyprzedażowe okazje. Wiele z nich dzięki waszemu wsparciu wleciało na stronę główną i dotarło dzięki temu do wielu osób. Portal ze śmiesznymi obrazkami jest dla mnie drugim domem, co cieszy mnie tym bardziej, że przed założeniem konta wiele osób odradzało mi obecność tutaj. Do dziś kiedy opowiadam im o tym jak ciekawych i różnorodnych ludzi można tutaj spotkać ich jedyną reakcją jest zdziwionypikachufejs.jpg


Po tych wszystkich latach bycia do waszej dyspozycji przychodzę z prośbą o pomoc w zrobieniu czegoś wielkiego. Jako Dandycore stoimy w obliczu największego wyzwania w naszej historii – wydania własnej książki. Nie tylko napisanej przez nas, opatrzonej naszymi zdjęciami i grafikami, ale takiej, którą wydamy bez wsparcia wydawnictwa. Brzmi jak dużo pracy?


Nie zrażamy się jednak pojawiającymi się po drodze problemami, bo wierzymy, że ten projekt jest potrzebny i wypełni wyraźnie widoczną na rynku wydawniczym lukę. Pozycji z teoretycznymi podstawami jest kilka. Nie ma jednak takich, które w przystępnej formie dawałyby konkretne rozwiązania dla osób, których nie interesuje historia i teoria, ale efekt osiągany szybko i bez zbędnych ruchów. Praktycznie i po męsku. Czyli tak, jak większość ludzi spod tagów #ubierajsiezwykopem i #modameska chciałaby, ale nie może, bo przecież nie ma takiej publikacji.

Jeszcze tylko kilka tygodni i sytuacja się zmieni. Powiedziałbym, że o 180%, ale kto wie, może nawet bardziej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Konkrety? Proszę bardzo! Wydajemy książkę o Kapsułowej Garderobie - takiej, która nie musi być duża, by dawać duże stylistyczne możliwości. Zebraliśmy w niej sporo wiedzy, jak i 60 męskich klasyków, dzięki którym będziecie w stanie złożyć co najmniej 100 zestawów. Wyobraźcie sobie, że przez 100 dni możecie nosić te same 60 rzeczy, ale nikt się nie zorientuje, bo zawsze wyglądają inaczej! Czy to czary? Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to Kapsułowa Garderoba, czyli genialny koncept, który zaoszczędził już pieniądze, wysiłek i czas ponad 350 000 użytkowników, którzy zetknęli się z tym formatem na naszym blogu. Dzięki tej pozycji kupicie tylko te ubrania, które będą uniwersalne, stylowe i które będziecie nosić z przyjemnością. Nieważne czy chodzi o zestaw na randkę, na co dzień, do pracy czy gdziekolwiek indziej. W naszej książce znajdą się konkretne, praktyczne rozwiązania, które zawsze działają. Z merytorycznych artykułów zaś dowiecie się m.in. jak łączyć kolory, jak powinny być dopasowane konkretne rzeczy oraz poznacie sposoby na to, by nie pogubić się w gąszczu różnych rozmiarówek. Bo co marka, to rozmiarówka, serio, ja czasami się zastanawiam, czy one tego nie robią na złość klientom.

By mieć stuprocentową pewność tego, że książka trafi pod strzechy potrzebujemy wsparcia życzliwych nam osób. A że takich jest całkiem sporo, to postanowiliśmy włączyć je, w tym oczywiście także Was, w proces wydawniczy, organizując crowdfundingową zbiórkę, będącą jednocześnie przedsprzedażą naszej książki.

Jeśli więc śledzicie działania moje jak i mojego zespołu i uważacie je za wartościowe, to nie może Was zabraknąć w najbliższą środę 18.09.2019 r. o godzinie 18:00, kiedy to wystartuje nasz projekt na platformie wspieram.to. Niezależnie od tego, czy wesprzecie nas kupując książkę, wpłacając symboliczną złotówkę, czy udostępniając informację o zbiórce wraz z dobrym słowem w swoich profilach, to i tak będziecie naszymi Medyceuszami. Każde z tych działań będzie małym krokiem dla pojedynczego uszatka, ale wielkim dla budowania modowej świadomości wśród polskich mężczyzn.

Jeśli chcecie, by info o starcie zbiórki was nie ominęło, to dajcie o tym znać w komentarzu, a zawołam Was w środę. Więcej o projekcie będę mówił podczas live’a, który odbędzie się pod tym linkiem, sporo informacji znaleźć można także na stronie wydarzenia na FB pod wdzięczną nazwą: „W 2019 wyrzucę trupy z szafy”.
Pozostaje mi zadać tylko jedno pytanie: WCHODZICIE W TO?
Pozdrawiam jak zwykle niezwykle serdecznie
Wasz Uszaty


#ubierajsiezuszatym #menswear #ksiazki #crowdfunding
UszatyBloger - Wydaj z nami książkę o męskiej modzie!

SPOILER

Z tej strony Usza...

źródło: comment_d6y0qSW4LtOq0DU77FkmOMllxELpGpbF.jpg

Pobierz
  • 23
@Hawthorne: Dobrze, tzn wedle zasad rządzących dana dziedziną. Moda jako estetyka ma swoja zasady, których łamanie często przynosi słaby efekt. Tyle. Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Ale jak ktoś przychodzi i mówi panie uszaty, jak robić, żeby było dobrze, to pomagam wedle mojej najlepszej wiedzy i skilla nabytego przez siedem lat działalności :)
@Wloczykij2: Książka Kędziory jest świetnym podręcznikiem teoretycznych podstaw. Można się z niej dowiedzieć o wielu aspektach, historii, zasadach etc. Nasza publikacja ma inną funkcję - ona ma być kompendium konkretnych ubiorowych inspiracji bez rozwodzenia się nad tym, kiedy dana rzeczy powstała i kto ją konkretnie wymyślił. Będzie 60 rzeczy, 100 pokazanych zestawów w formie kapsułowych flat lay'ów, do tego przy prezentacji poszczególnych stylów będzie także 20 zestawów na naszych sylwetkach. Idea
@UszatyBloger: Jeżeli uznamy, że jakieś zasady istnieją - to istnieją subiektywnie, a nie obiektywnie jako część jakiejś "mody". Cieżko wtedy mówic o łamaniu tych zasad i jakichkolwiek słabych efektach, gdy w każdym towarzystwie beda panowały normatywnie inne zasady. (tutaj nawet przykładow nie bede wymieniał, to jest to zbyt oczywiste) Toteż wszystko wraca do tego, że niech każdy ubiera się jak chce - inaczej idac w dane grono osób, zawsze musiałbys z
@Hawthorne: No tak idąc relatywistycznie, to możemy wszystko podważyć, ale nie będę się rozwodził, bo dojdziemy do przykładów wręcz absurdalnych. Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Ale jak ktoś chce wiedzieć, jak ubrać się tak, by nawet osoba nie chcąca się ubierać wedle zasad, które gwarantują dobry efekt była w stanie docenić jakość kompozycji, to wiecie gdzie mnie znaleźć ;)
@UszatyBloger: Nie, nie możemy tak wszystkiego podważyc. W ogóle taka argumentacja to zmiana tematu i błąd logiczny. Przecież inaczej się bedziesz ubieral w Polsce a inaczej w RPA. Inaczej sie bedziesz ubieral w Polsce bedac młodym a inaczej starym. Inaczej młodym bogatym a inaczej młodym ubogim. Inaczej młodym ubogim gothem, a inaczej młodym ubogim hipsterem. Inaczej hipsterem z zacieciem na jakiś konkretny retro styl, a inaczej hipsterem idac po najwiekszym mainstreamie.