Wpis z mikrobloga

  • 283
Rozmowa z moją babcią.
(B)abcia, (j)a
B- idziesz na wybory?
J- nie idę, bo mieszkam daleko i musiałbym przyjechać żeby głosować.
B- przyjedź, bo trzeba na PiS zagłosować żeby wygrali oni pieniądze dają.

Kurtyna
Chyba przyjadę zabrać dowód.
#polityka #tvpis #wybory
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Okex: meldunek nie jest potrzebny, przy wyborach samorządowych potrzebne było zdjęcie/skan dowodu zamieszkania (np. umowa najmu, o prace, korespondencja) ale teraz chyba nie wymagają, po dopisaniu automatycznie jestes wypisany ze spisu w domu rodzinym i dopisany do nowego. Jest jeszcze opcja zaświadczenia, gdy nie wiesz w jakim okręgu będziesz głosował, wybierasz zaświadczenie i możesz głosować w całej polsce, gdzie Cię nogi poniosą.
  • Odpowiedz
@bikuben: czemu kurtyna? Nie potrafisz choćby spróbować wytłumaczyć jej błędnego myślenia?

A tym bardziej - nie możesz pójść na wybory, żeby ciebie i mnie przed piS uchronić? Nie może spędzić 3 minut w internecie, żeby zarejestrować się poza miejscem zameldowania?
  • Odpowiedz
@bikuben no kurtyna że też przez takich ludzi nieogarnietych PiS tyle ma. Zakładam że w przedziale wieku 20-30 mnóstwo osób mieszka poza swoim miejscem zameldowania i większość myśli tak jak Ty. A to serio są 3 minuty klikania w necie...
  • Odpowiedz
Dlatego glosuje sie na mniejsze zlo, tak to dziala.


@DizzyEgg: dokładnie. Tak to k---a działa w tym kraju od 89 roku i będzie działać dalej (). Ostatnio PiS był mniejszym złem, teraz PO, za 8 lat znowu będzie PiS, bo robaki zapomną jak było. Ja już nadziei nie mam i mimo niezłej pracy w zawodzie zaraz po studiach powoli przymierzam się do wyjazdu. Z tym społeczeństwem
  • Odpowiedz
@QBA__: pójdę zagłosować, tylko, że każdy głos będzie głosem straconym ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Zydomasoneria: różnicę widzę, ale głosowanie na mniejsze zło boli okrutnie. Na pewno nie zagłosuję na PO, bo PiS jest jeszcze gorszy.
  • Odpowiedz