Wpis z mikrobloga

  • 283
Rozmowa z moją babcią.
(B)abcia, (j)a
B- idziesz na wybory?
J- nie idę, bo mieszkam daleko i musiałbym przyjechać żeby głosować.
B- przyjedź, bo trzeba na PiS zagłosować żeby wygrali oni pieniądze dają.

Kurtyna
Chyba przyjadę zabrać dowód.
#polityka #tvpis #wybory
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jutro wracam do miejsca gdzie aktualnie mieszkam 300km dalej i nie wracam do wszystkich świętych więc po ptakach.


@bikuben: Możesz się dopisać do listy wyborców już w nowym miejscu. Nie musisz nic robic w rodzinnej miejscowości. Masz dwie opcje:

1. Idziesz do urzędu miasta w nowym miejscu i dopisujesz się.
2. Dopisujesz się przez internet(przez tzw. zaufany profil).
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: powiedz mi tylko na kogo mam głosować? Na PO nie zagłosuję, bo mieli swój czas i c---a zrobili. Podobnie jak przy głosie na PiS - nie mógłbym spojrzeć w lustro.
  • Odpowiedz
@Ogau: Nie wiem jakie masz poglady, zrob test wyborczy, posluchaj przedstawicieli partii w audycjach radiowych czy mediach, spojrz na program, i zaglosuj wedlug wlasnego sumienia.
  • Odpowiedz
@DizzyEgg:
PO i PiS opisałem wyżej
Lewica? Mieszanina starych komuchów z nowymi socjalistami. Chcą dawać jeszcze więcej niż PiS.
PSL? Wzięli Kukiza, byle tylko przeskoczyć próg i siedzieć w sejmie bez realnego wpływu na cokolwiek.
Konfederacja? Banda oszołomów, która znowu w-----e się o próg (i bardzo k---a dobrze, bo ten kraj to nie miejsce dla "obrońców życia" i antyszczepionkowców).

W tej chwili z czystym sumieniem można tylko oddać głos na
  • Odpowiedz
@Ogau: Z takim podejsciem nigdy nie znajdziesz partii, ktora ci bedzie pasowac. Dlatego glosuje sie na mniejsze zlo, tak to dziala. I pamietaj, ze nie glosujac wcale umacniasz partie, ktora wygrywa, wiec jesli PiS az tak ci nie przeszkadza, i nie widzisz nikogo lepszego, to nie glosuj.
  • Odpowiedz
Dlatego glosuje sie na mniejsze zlo, tak to dziala.


@DizzyEgg: dokładnie. Tak to k---a działa w tym kraju od 89 roku i będzie działać dalej (). Ostatnio PiS był mniejszym złem, teraz PO, za 8 lat znowu będzie PiS, bo robaki zapomną jak było. Ja już nadziei nie mam i mimo niezłej pracy w zawodzie zaraz po studiach powoli przymierzam się do wyjazdu. Z tym społeczeństwem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bikuben: co za dzban
Profil zaufany zakładasz i dopisujesz się do spisu wyborców gdzie będziesz w dniu wyborów. Nawet swojej głupiej d--y do urzędu nie musisz ruszyć.
To pokazuje dlaczego w tym kraju PiS ma takie wyniki. Babcia pójdzie głosować a ten tu ciolek był za leniwy żeby google odpalić...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Janusz_Rekina: wiesz może jak to wygląda dokładnie? Mieszkam dość daleko od miejsca zameldowania a chciałbym iść na wybory w zupełnie innym okręgu. Listę wtedy z którego dostaje? A i nie jestem zameldowany w tej drugiej miejscowości
  • Odpowiedz
@Okex: no przez epuap jak masz konto w banku to się tam zalogujesz tam jest jakiś wniosek żeby cie przepisali do takiego okręgu jaki chcesz nie musisz być zameldowany. Poszukaj sobie w google
  • Odpowiedz