Wpis z mikrobloga

Ale jestem na siebie #!$%@? xD zamówiłem nowy podnośnik szyby do auta bo stary niedomagał aż kilka dni temu całkiem stanął i ani w górę ani w dół. Specjalnie dopłaciłem do droższego żeby się nie rozleciał po kilku użyciach. No i przyszedł nowy więc wziałem się za rozbieranie drzwi, wszystko gładko poszło aż do wyciągnięcia z pudełka podnośnika. Na ślimaku trzymającym linkę była trytytka przyczepiona, na starym patrzę że nie ma to pomyślałem że pewnie tylko do zabezpieczenia w transporcie. Odciąłem trytkę i wszystko #!$%@? wyskoczyło, linka ze ślimakiem. Od 3 dni jeżdżę bez szyby a w wolnych chwilach próbowałem nawinąć linkę ale bezskutecznie bo nie da się po prostu, zaciągałem sprężyny i blokowałem je ale ciągle brakuje kilku cm linki żeby ją nałożyć z powrotem. Teraz zamówię zwykły najtańszy za 60zł i w piździe będę go miał.
#zalesie #motoryzacja
Pobierz SuchyArbuz - Ale jestem na siebie #!$%@? xD zamówiłem nowy podnośnik szyby do auta bo...
źródło: comment_dzW6u97sns5N2la0QWaCx2vNt1mz5dP8.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SuchyArbuz: z tego co pamiętam to tam się nic nie naciaga. Można rozwinąć linki i je zwinąć ślimakiem.

Ja nie mogłem naprawić, bo ślimak miał już rowki zjechane. Ale bez problemu się składało.

Chyba, że masz innaczej rozwiązane.
@SuchyArbuz da się to złożyć tylko trzeba umieć , tam trzeba zadziałać konkretną siłą. ja zwykle składam do kupy i śrubokrętem na końcu zakładam na skrajną rolkę.
powiedz mi teraz ile byś był w stanie zapłacić w warsztacie za taką usługę? Bez ceny części.
Dobrze że nie musiałeś roznitowywać osłony pod tapicerką :)
Jak będziesz wymieniał to przyklej dobrze szybę taśmą w górnej pozycji żeby nie spadła bo się narobi...
@AutoelektronikaGorzow: Jak miałem e36 to wymieniałem podnośnik bez problemu, nie było tam linek. Teraz mnie one przerosły. W audi o tyle wygodnie że podnośnik cały z ramką wychodzi dzięki czemu operacja nie trwała 30 minut z rozbieraniem boczku i wyjęciem szyby. Gdyby nie to że wszystko się rozleciało to myślę że maks 2 godziny i bym się z tym wyrobił. Więcej niż 50zł bym nie zapłacił za taką usługę :D jest