Wpis z mikrobloga

Jeden z testerów dzisiaj podważył mi poprawność słowa "spieszyć", twierdząc, że "śpieszyć" jest poprawnie.

Po zostawieniu głosu zostawcie plusa dla widoczności, jestem ciekawy wyników xD

Ja oczywiście po przejrzeniu słownika już wiem które jest poprawne. A wy? Bez zaglądania do słownika? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #jezyk #polski troche #testowanieoprogramowania i #tlumaczenie
źródło: comment_5CEYahGzweRMycypSVsWO1nLrXHGypUw.jpg

Śpieszyć czy spieszyć jest poprawnie?

  • Spieszyć 34.1% (31)
  • Śpieszyć 25.3% (23)
  • Obydwa są poprawne 40.7% (37)

Oddanych głosów: 91

  • 16
@inz_Bartosz: no testujemy oprogramowanie pod względem językowym, więc się zgadza. 2jednostkowych0integracyjnych to tu nie było.

Co według Ciebie pasuje pod tag skoro to nie pasuje, a dotyczy bezpośrednio testowania tłumaczenia?
@Rabusek: Pasują zagadnienia związane z testowaniem *oprogramowania*, np. "Napisałem bibliotekę do sprawdzenia, czy słowa w tekście (tłumaczeniu) znajdują się w słowniku, proszę oto link: ..." :P

A swoją drogą "testowanie" po tłumaczu powinien raczej robić drugi tłumacz, a nie testerzy z brakami w testowanym języku :P
apisałem bibliotekę do sprawdzenia, czy słowa w tekście (tłumaczeniu) znajdują się w słowniku, proszę oto link: ...


@inz_Bartosz: testowanie manualne to nadal testowanie

A swoją drogą "testowanie" po tłumaczu powinien raczej robić drugi tłumacz, a nie testerzy z brakami w testowanym języku :P


@inz_Bartosz: a jak taki tłumacz przetestuje UI? ;) Nie przetestuje.
@Rabusek:

testowanie manualne to nadal testowanie

nie przeczę, podałem przykład zasadnego użycia tagu wg @inz_Bartosz

jak taki tłumacz przetestuje UI?

skąd się wziął UI, pisałeś:

bezpośrednio testowania tłumaczenia

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma co wdawać się za bardzo w dyskusję, jasne że tester może (i powinien) zwrócić uwagę na takie rzeczy jak tłumaczenie czy estetyka, ale pisownia spieszenia/śpieszenia to nie jest zagadnienie z tej dziedziny, spróbuj