Wpis z mikrobloga

Mój młodszy brat wreszcie robi prawo jazdy. Podpytuje mnie od czasu do czasu o jakieś rzeczy teoretyczne, dałem mu samochód żeby sobie na placu poćwiczył ruszanie itd. I z tego wszystkiego naszła mnie taka refleksja że w sumie to się nie dziwie biedakowi ze się stresuje jazdą. Właśnie wróciłem do domu, jeździłem po #krakow załatwiając parę rzeczy. To co się dzieje na drogach to jest armagedon. Mnie to średnio rusza bo jeżdżę bardzo dużo ale młodego kierowce to musi przerażać. Zmiany organizacji ruchu bo remont, wyłączone światła, tramwaje na skrzyżowaniu jadące z każdej strony w każdą a do tego część kierowców nerwowa, klaksony all the time.

Stoisz sobie na podporządkowanej na środku dużego skrzyżowania, upewniasz się czy nic nie jedzie ZA WOLNO! Cyk służbowa fabia omija Cie z lewej i leci.

Stoi kurier albo dostawczak, chcesz ominąć ale 20m za Tobą pędzi tramwaj wiec czekasz ZA WOLNO! Merol za pół bańki omija Ciebie dostawczaka i kretynkę która weszła na jezdnie z przystanku bo tramwaj już jedzie.

Powoli toczysz się w korku, za 5 metrów przejście dla pieszych, jakiś kretyn #!$%@? Ci się pod koła, dobrze że go zobaczyłeś i dobrze ze on zobaczył gościa #!$%@?ącego na lewoskręcie obok. Heble klakson dwie #!$%@? pod nosem i dawaj dalej.

Stoisz na podporządkowanej, łamane pierwszeństwo z podporządkowanej obok Ciebie #!$%@? rower, w dupie ma znaki jedzie prosto, wymuszając pierwszeństwo na WSZYSTKICH którzy akurat na tym skrzyżowaniu byli.

Stoisz na światłach jesteś pierwszy zapala się zielone, ruszasz ZA WOLNO klakson fabii z tyłu i siedzenie na zderzaku do następnych świateł za karę.

Wjeżdżasz w male uliczki w centrum między kamienice, na trasie 100m blokuje Ci drogę wielka beta która tylko wypakowuje zakupy, taksiarz wyładowujący klienta i jakiś randomowy gość który ostatni raz parkował równolegle w podstawówce.

A to wszystko w jakieś 2-3h na drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Współczuję młodym kierowcom.

#krakow #prawojazdy #polskiedrogi #przemyslenia #przemysleniazdupy

Pobierz Marynasz - Mój młodszy brat wreszcie robi prawo jazdy. Podpytuje mnie od czasu do cza...
źródło: comment_YEhIltx2yCeFXQk4CyZQE2wOO0Xrqi8b.jpg
  • 64
@Marynasz: jednak musiałeś się strasznie chrzanić skoro Skoda Cię ominęła i pojechała. Tak samo jak myślałeś, że nie zdążysz wyminąć busa przed tramwajem, a Mercedes zdążył i Ciebie i busa. Tak prześmiewczo piszesz: "ZA WOLNO", ale z tego co piszesz to wychodzi na to, że zamulasz za kierownicą