Wpis z mikrobloga

Mój młodszy brat wreszcie robi prawo jazdy. Podpytuje mnie od czasu do czasu o jakieś rzeczy teoretyczne, dałem mu samochód żeby sobie na placu poćwiczył ruszanie itd. I z tego wszystkiego naszła mnie taka refleksja że w sumie to się nie dziwie biedakowi ze się stresuje jazdą. Właśnie wróciłem do domu, jeździłem po #krakow załatwiając parę rzeczy. To co się dzieje na drogach to jest armagedon. Mnie to średnio rusza bo jeżdżę bardzo dużo ale młodego kierowce to musi przerażać. Zmiany organizacji ruchu bo remont, wyłączone światła, tramwaje na skrzyżowaniu jadące z każdej strony w każdą a do tego część kierowców nerwowa, klaksony all the time.

Stoisz sobie na podporządkowanej na środku dużego skrzyżowania, upewniasz się czy nic nie jedzie ZA WOLNO! Cyk służbowa fabia omija Cie z lewej i leci.

Stoi kurier albo dostawczak, chcesz ominąć ale 20m za Tobą pędzi tramwaj wiec czekasz ZA WOLNO! Merol za pół bańki omija Ciebie dostawczaka i kretynkę która weszła na jezdnie z przystanku bo tramwaj już jedzie.

Powoli toczysz się w korku, za 5 metrów przejście dla pieszych, jakiś kretyn #!$%@? Ci się pod koła, dobrze że go zobaczyłeś i dobrze ze on zobaczył gościa #!$%@?ącego na lewoskręcie obok. Heble klakson dwie #!$%@? pod nosem i dawaj dalej.

Stoisz na podporządkowanej, łamane pierwszeństwo z podporządkowanej obok Ciebie #!$%@? rower, w dupie ma znaki jedzie prosto, wymuszając pierwszeństwo na WSZYSTKICH którzy akurat na tym skrzyżowaniu byli.

Stoisz na światłach jesteś pierwszy zapala się zielone, ruszasz ZA WOLNO klakson fabii z tyłu i siedzenie na zderzaku do następnych świateł za karę.

Wjeżdżasz w male uliczki w centrum między kamienice, na trasie 100m blokuje Ci drogę wielka beta która tylko wypakowuje zakupy, taksiarz wyładowujący klienta i jakiś randomowy gość który ostatni raz parkował równolegle w podstawówce.

A to wszystko w jakieś 2-3h na drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Współczuję młodym kierowcom.

#krakow #prawojazdy #polskiedrogi #przemyslenia #przemysleniazdupy

Marynasz - Mój młodszy brat wreszcie robi prawo jazdy. Podpytuje mnie od czasu do cza...

źródło: comment_YEhIltx2yCeFXQk4CyZQE2wOO0Xrqi8b.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Marynasz: nie przesadzajmy... fakt zdarzaja sie osoby ktore gonia ale wystarczy popatrzec czy ktos nie leci szybko w lusterku przed manewrem (a to i tak trzeba zrobic nawet jak ktos jedzie wolno). Pilnowac, zeby nie blokowac ruchu jadac 20km/h lewym pasem i wlaczyc kierunek chcac zjechac... ludzie w Krakowie sa raczej uprzejmi na drodze i bardzo czesto sie wpuszczaja.
  • Odpowiedz
@Marynasz: Jakiś czas temu byłem w Krakowie. Ciężka jest jazda jeżeli ktoś nie zna miasta i dróg. Poza tym koleiny, koleiny wszędzie. Tak samo miejsca parkingowe, nie dość, że wszystko zawalone to dużo osób często parkuje w zderzak w zderzak. Wracając do mieszkania moje miejsce parkingowe z którego wyjechałem było nadal wolne. Wyjechać wyjechałem z niego, ale drugi raz już tam wjechać? Nawet nie próbowałem. Znaczy próba była i na
  • Odpowiedz
@Marynasz: no jezdzac duzo tutaj mozna sie dzieki temu uratowac od wielu stluczek, ile to juz razy bym po serwisach jezdzil gdyby nie obycie z tymi wszystkimi ludzmi xD a tak to tylko raz na razie xD
  • Odpowiedz
klakson fabii z tyłu i siedzenie na zderzaku do następnych świateł za karę.


@Marynasz: Z tego co wiem, to używanie klaksonu w ter. zabudowanym jest zabronione. A jazda na zderzaku... oj jakie to życiowe.
  • Odpowiedz
@Marynasz: dokładnie tak jest i dodałbym jeszcze notoryczną jazdę na czerwonym świetle i blokowanie skrzyżowań. Kiedy miasto wpadnie na pomysł zarabiania na takich kretynach? Instalacja paru kamer na paru skrzyżowaniach i dziennie mieliby z mandatów po parę tysi. Taka inwestycja zwróciłaby się w miesiąc...
Dwa razy byłem autem w Krakwie - #!$%@?ę - nigdy więcej. Bus/pociąg a potem 10x szybciej z buta czy tramwajem wszędzie trafię niż autem stojąc w
  • Odpowiedz
@bartez_94: heh ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepiej niech wszyscy czekający przed światłami używają klaksonu jak tylko zielone się zaświeci. Zabrzmi to jak szarża i wszyscy kierowcy z pozostałych kierunków usłyszą, że właśnie rusza kolejny rząd pojazdów :) ja prdl jakie to poronione
  • Odpowiedz
@Marynasz: W pełni się zgadzam z tym wpisem XD Wystarczy ciut wolniej na zielonym ruszyć i zaraz cyk klakson albo jedziesz w zabudowanym na jakiejkolwiek drodze poniżej 50 to nawet na pasach cię będą wyprzedzać.
  • Odpowiedz
@Marynasz: nie wiem jak wy jeździcie że macie takie doświadczenia. Jeździłem sporo po Krakowie, Warszawie, ostatnio trochę za granicą i nie mam jakiejś traumy z tym związanej.
  • Odpowiedz
@xetrov: w Warszawie (szczegolnie) i w Krakowie ludzie jezdza bardzo dynamicznie i w momencie gdy nie ma korkow duzo sobie pozwalaja. Trzeba po prostu uwazac i tak samo jezdzic wtedy nigdy nie ma problemu xD
A gdyby nie przejazdy na czerwonych swiatlach to korki bylyby duzo wieksze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla ludzi ktorzy sie boja/nie maja obycia to moze byc problematyczne xd
  • Odpowiedz
Od 9 lat jeżdżę samochodem i poganiająco zatrąbili na mnie raz - jak ustawiałem nawigację, a cykl świateł był zdecydowanie krótszy niż sądziłem, że będzie xD

Jak wy #!$%@? ruszacie że macie z tym problem xDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz