Wpis z mikrobloga

Pytanie dla ludzi nie wierzących w boga. Czy obchodzicie święta Bożego Narodzenia? Ostatnio rozmawiałem o tym ze swoją narzeczoną jak zareagują ludzie z naszych rodzin (wszyscy wierzący, dziadki chodzą regularnie co niedzielę do kościoła) gdy się dowiedzą, że nie będziemy brać ślubu kościelnego, a nasze dzieci nie będą chrzczone, nie pójdą do komunii itd. Same bedą mogły wybrać w co chcą wierzyć jeżeli będą już w odpowiednim wieku. No ale nie o tym. Osobiście obchodziłbym święta Bożego Narodzenia, ale nie ze względu na religię tylko na klimat samych świąt. Dla mnie jest to głównie czas zjednoczenia się z rodziną, a na pasterkę i tak nie chodzę od kilku lat. Chciałbym poznać wasz punkt widzenia, ale nie taki gimboateizm, tylko najlepiej ludzi, którzy pochodząc z katolickich rodzin zdecydowali się opuścić kościół.

#ateizm #gimboateizm #religia #bozenarodzenie
  • 94
@light3n przykre ale pewnie nie będą w stanie zrozumieć () sam mam inne zdanie ale toleruje w 100% jak ktoś chce żyć, ale wiem też jak to było ze mną jak się dowiedzieli niektórzy że nie uznaje kościoła/księży za jakikolwiek autorytet A to w co wierzę to moja sprawa ()

Wytrwałości Mirek, twoje życie, twoja sprawa ( ͡~ ͜
@biliard: "Prawdziwa geneza choinki - jak dowodzi ks. Naumowicz - ma charakter nie etnograficzny, lecz stricte teologiczny. Już niektórzy autorzy bizantyjscy, np. św. Efrem Syryjczyk w swoim "Hymnie o Bożym Narodzeniu" często wymieniał postacie ze Starego Testamentu, łącznie z Adamem i Ewą. Narodzenie Jezusa interpretowane bywało coraz częściej jako powrót do utraconego raju. Mogło się to dokonać tylko dzięki interwencji samego Boga, który stając się człowiekiem, przywrócił ludziom możliwość korzystania z
Same bedą mogły wybrać w co chcą wierzyć jeżeli będą już w odpowiednim wieku.


@light3n: I tak wiadomo, że nie wybiorą, chyba, że Wasi rodzice lub dziadkowie nie pokażą na czym polega wiara chrześcijańska. Za każdym razem jak słyszę coś takiego jak wolność wyboru dla dzieci to mnie to śmieszy, bo tak na prawdę nie jest to dla nich żadnym wyborem. Wybacz, ale prawda jest taka, że jeśli swoim życiem i
@lilitch123:
łooo mistrzu, ale #!$%@? bez sensu :D.

Pierwotnie u chrzescijan (w czasach kiedy ta religia miała sens) zgłaszano chec do przyjecia wiary w wieku dorosłym i wtedy tez mozna sie bylo ochrzcic. Jak to jest, że w polsce samoistnie pojawił się buddyzm i podobne religie? Podam Ci na przykladzie osobistym argument obalajacy Twoja teorie: jestem dzieckiem katolikow, matka mi kazała jak bylem dzieckiem chodzic do kosciolka, to jak to sie