Wpis z mikrobloga

Mirki, chce kupić odkurzacz, który ma być używany w domu. Zastanawiam się czy lepszy będzie pionowy bezprzewodowy czy chodzący robot. 2 kondygnacje plus schodek w zejściu do salonu (w którym jest dużo krzeseł i stół) - co może być sporą przeszkodą. Z drugiej strony robot włączysz i sam jeździ i robi robotę (mimo, że w tym przypadku trzeba go będzie przestawiać).

robot to zamierzałem któryś z xiaomi polecanych za jakieś 1k pln, a bezprzewodowy pionowy ok 500-600 pln.
Co lepsze?

#odkurzacz
  • 13
  • Odpowiedz
@mr_arrchi: Nie ma "który lepszy?". To są dwa różne urządzenia mające dwie różne funkcje. Moim zdaniem (w domu, do tego z więcej niż jednym poziomem) należy mieć i jeden i drugi odkurzacz. Jeżeli masz dwie kondygnacje, to koniecznie i jeden i drugi kup. Robot poradzi sobie i z krzesłami i stołem. Poradzi sobie z dywanem i różnymi pomieszczeniami na jednym poziomie (pamiętaj, żeby wszystkie kable przed nim schować). Ale nie poradzi
  • Odpowiedz
@Zyga1988: za najtańszymi się nie rozglądałem, ale jak chcesz przyoszczędzić to zobacz może kupony z chin i poczytaj to tych tańszych. Ten Xiaowa kosztował mnie 1200 i ma jeszcze opcję mycia, co prawda jest to w sumie przetarcie mokrą szmatką tak naprawdę, ale pozwala dłużej nie myć podłóg i względnie utrzymać czystość jak nie masz czasu. No i jest to jeden z najmocniejszych odkurzaczy na rynku a ja mam psa, który
  • Odpowiedz
@worm_nimda: Tak, 2 różne, racja. Do mieszkania bym się nawet nie zastanawiał nad pionowym. A tutaj chodzi o to, że robot sam mi nie posptrząta całego - właśnie ze względu na schody.

A jakie pionowe są polecane oprócz wspomnianego już F8?
  • Odpowiedz
A jakie pionowe są polecane oprócz wspomnianego już F8?

@mr_arrchi: Se poszukaj. Ale teraz to F8 już poniżej 1tys. w polskiej dystrybucji dorwiesz (jakieś tam komputroniki czy morele). Możesz też pójść w NEX, ale to już większy wydatek i od Chińczyka. IMO robot i pionowy jest najlepszym combo do domu. Ogólnie jaki robot, to już Ci nie powiem - to kwestia potrzeb. Sam mam najtańszego iLife (wcześniej jakiś ilife v7s pro
  • Odpowiedz
@mr_arrchi: Przede wszystkim zastanów się jakie masz potrzeby. Nie ma sensu lecieć w jakieś wypasione roboty po 2tys., jak ma Ci taki przelecieć mieszkanie jak nie ma Cię w domu i nie masz potrzeby sterowania nim. Jeżeli jednak masz skomplikowany układ
(luster)
pomieszczeń na jednym poziomie, to robot, w którym możesz sobie ustawić strefy itp. może być jednak dobrym pomysłem. Ja nie potrzebowałem nic skomplikowanego, a już za stary jestem na
  • Odpowiedz
Bierz robota. Za tyle cebulionów możesz sprawdzoną roombę 605. Bez problemu wszystko ogarnie. A schodek to nie kłopot. Dzięki czujnikom wysokości na pewno nie spadnie. Potem przenosić i sprząta pod stołem. to i tak wygodniejsze niż latanie po całym domu z pionowym.
  • Odpowiedz