Wpis z mikrobloga

Panie doktorze, pani doktor.. z moją bradykardią coraz gorzej, na symulator jeszcze za wcześnie, a ja potrzebuję czegoś co przyśpieszy rytm mojego serca. Chciałbym chociaż mieć tętno na poziomie 65 :/ Możecie coś polecić? Najlepiej bez recepty, atropina ani amfetamina nie wchodzą w grę.. kofeina też nie, gdyż wzmaga u mnie nocą arytmię. Poziom energii na poziomie 2/10.

Jak pobudzić chory węzeł zatokowy? Jeśli macie jakieś nowe publikacje naukowe w tym temacie to będę wdzięczny, nowe leki etc.

#zdrowie #lekarz #serce #arytmia #medycyna #kardiologia #bradykardia
  • 25
  • Odpowiedz
@esci: Bo jestem "za młody i jeszcze nie mdleję". Serce podobno dobrze reaguje na wysiłek i nie ma pewności czy to w 100% węzeł, może nerw błędny. W każdym razie mocno zwalnia w czasie spoczynku - 29 uderzeń + pauzy. Czekam na drugą serię badań.
  • Odpowiedz
@polar jak biegniesz i masz swoj dobry to stymulator nie pracuje. Ja mam pod 30 lat. Stymulator masz jak puls jest maly a kardiowerter jak serce ci sie zattzymuje i dostajesz ładunek pradu zeby je pobudzic. cos jak mini defibrylator
  • Odpowiedz
A Ty masz kardiowerter czy stymulator?
rozruch i betablokerek - wyjaśnisz?
:)

Sorry że tak wypytuje ale dla mnie temat zaczął się stosunkowo niedawno i jestem lekko posrany

@esci:
  • Odpowiedz
@polar: Do diagnozy nie wystarczy jeden holter - trzeba obserwować pracę serca przez dłuższy czas. Czasem zakłada się rejestrator zdarzeń na kilkanaście dni.

Pamiętaj też, że bradykardia może być wynikiem innych chorób, które trzeba wykluczyć: niedoczynność tarczycy, borelioza, toczeń, hiperkaliemia, nadmierna aktywność nerwu błędnego.

Dość często występuje u sportowców.

30 uderzeń, gdy siedzisz czy w czasie snu?
  • Odpowiedz