Wpis z mikrobloga

Panie doktorze, pani doktor.. z moją bradykardią coraz gorzej, na symulator jeszcze za wcześnie, a ja potrzebuję czegoś co przyśpieszy rytm mojego serca. Chciałbym chociaż mieć tętno na poziomie 65 :/ Możecie coś polecić? Najlepiej bez recepty, atropina ani amfetamina nie wchodzą w grę.. kofeina też nie, gdyż wzmaga u mnie nocą arytmię. Poziom energii na poziomie 2/10.

Jak pobudzić chory węzeł zatokowy? Jeśli macie jakieś nowe publikacje naukowe w tym temacie to będę wdzięczny, nowe leki etc.

#zdrowie #lekarz #serce #arytmia #medycyna #kardiologia #bradykardia
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomosano: jak siedzę.
Ale też nie zawsze. Czasami jest ok 50-65 za chwilę coś się dzieje i 28.
A siedzę i nic nie robię (praca przy biurku)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomosano: miałem dosyć obszerne badania krwi więc tarczyce można wykluczyć nie wiem jak z resztą czy przez krew da się wykliczyc

Do sportowca mi daleko
@polar: A test wysiłkowy? Trzeba sprawdzić jak twoje serce pracuje pod obciążeniem.

Spróbuj zacząć uprawiać jakąś aktywność /rower/marszobieg, do tego magnez z B6, koenzymQ10, l karnityna, gorzka czekolada, kawa - jeśli nie masz przeciwwskazań. Zobacz czy coś się zmieni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomosano: testu nie miałem
W tym tygodniu lub na początku następnego będę miał wyniki holtera
Mam bigeminie, teraz mi się przypomniało
No ok zobaczę co mi powiedzą

Dzięki
@tomosano i jak tam żyjesz? Ja ostatnio miałem holter i średnia ilość uderzeń 60. Kardio powiedział, że mam zdolności do bradykardii ale trochę się posralem że strachu, że mi się serce zatrzymie. Tylko nie mam w ogóle objawów omdleń etc.