Wpis z mikrobloga

Na jakiej szerokości łapiecie sztangę na płaskiej? Zmieniacie chwyty, zawsze tak samo, wąsko, szeroko?
#mikrokoksy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JuneJohn: Od kiedy wzmocniłem triceps wężej.

Wężej będzie łatwiej, bo jest silniejsza pozycja, silniej i pewniej trzymasz łopatki, trzymasz wtedy je dłużej, większą rolę w wyciskaniu odgrywa triceps, więc sumarycznie wynik będzie lepszy. Co prawda nie trenuję na razie pod wynik stricte, ale jeśli mam dokładać choć trochę mięcha, to mimo wszystko muszę się wzmacniać siłowo.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Jeżeli szeroki chwyt nie sprawia ci problemu to tak. U sporej części osób szeroki chwyt będzie powodował dyskomfort, brak stabilizacji a nawet przy sporych ciężarach większą szansę na naciągnięcie/zerwanie mięśnia.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: ja obecnie chwytam szeroko, dlatego ze mam taką ławeczke, że musze sztange chwycic po zewnętrznej stojaków. Jak chwytałem blisko stojaków to żeby sobie łap nie przytrzasnąć robiłem mimowolnie taki ruch "rociągania sztangi" przy odkładaniu, przez co obojczyki mnie bolały, teraz chwytam szerzej i jest ok. Może wyciskam trochę mniej, ale tak jak pisali wyżej mam wrażenie że jest większe zaangażowanie piersiowych i mniej tricepsa.
  • Odpowiedz