Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki pomuszcie. Generalnie sprawa wygląda tak, że mieszkam sobie we Wrocławiu lvl. 28 zarabiając +8k. Od 6 lat ograniczam wydatki ponieważ już szukam mieszkania do kupna (pewnie nastąpi to w lutym) i udało mi się uciułać ponad 180k. I wtedy a dokładnie w marcu poznałem swój #rozowypasek o 1 rok młodszy. Inteligentna dziewczyna, stara się dbać o związek, dobrze zarabia ale naoglądała się Instagramów i innych takich więc chce mieć wszystko ładne, nowe i markowe. Wiecie - ciuchy LV, Ralph Lauren itd.
Po zmianie pracy straciłem auto służbowe (nowe) które się jej bardzo podobało, więc zastanawiałem się nad kupnem czegoś 2-3 letniego, jednak pojawiła się okazja inwestycyjna (w ziemię) o której dawno rozmyślałem. I teraz prosty rachunek wykazał, że na te 3 rzeczy w najbliższych 2 latach na raz nie mogę sobie pozwolić. Dlatego postanowiłem kupić auto tańsze, do 10k - byle jeździło przez najbliższy czas. No i tu zaczął się problem ponieważ nie podoba jej się ten pomysł, a wręcz czuję w głosie że jest mną zawiedziona. I to po raz kolejny - bo na zakupach zwracam uwagę na metki - po co mi marynarka za 500 zł, jak mogę mieć podobną za 300 zł - podczas gdy dla niej torebka za 800 zł to nic nadzwyczajnego. Jak rozmawiamy o wyposażeniu mieszkania to ceny niektórych materiałów o których mówi że by chciała są 3 - 4 krotnie wyższe niż standardowo bo te są ładne. Sama ma jakieś oszczędności ale tyle jestem w stanie oszczędzić w 4 miesiące. Ona też nie pochodzi z zamożnego domu.
Dlatego proszę o radę, czy taki związek gdzie występują aż takie różnice w poglądach na finanse ma sens? Bo ja zaczynam tracić powoli wiarę. Ja nie jestem nauczony wydawać pieniędzy tylko dlatego że coś ma taki nie inny znaczek, czy coś wygląda troszkę inaczej.

#zwiazki #pytanie #finanseosobiste #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 61
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? to jest bait czy ki #!$%@?? xD jestes zyciowym ogarem, zarabiasz niezly [jak na polzge] sos, widac ze leb na karku w kwesti finansow inwestycji itp. i nagle jakas rozowa co jest mentalnym bananowym dzieciaczkiem rozwala ci plany a ty jeszcze kminisz jakby tu polaczyc ogien i wode wielkie xD olej ja ziomek bo wyrucha cie na hajs a ty w koncu ktoregos dnia zostaniesz z niczym [a nie