Wpis z mikrobloga

Wczoraj zrobiłam wpis o pigułce po. Odzew był w większości pozytywny. Ale niektóre komentarze... Naprawdę nie wiem co mam powiedzieć. Tu wklejam 'najlepszy', w komentarzach reszta.

Pamiętajcie, feminizm w XXI wieku nie jest potrzebny! Tak samo jak edukacja seksualna, bo to seksualizacja dzieciów.

#urojeniaprawakoidalne #bekazprawakow #feminizm #neuropa
Soojin21 - Wczoraj zrobiłam wpis o pigułce po. Odzew był w większości pozytywny. Ale ...

źródło: comment_X0an3KNAEvigomxZvwq5nV3qZrbOV3ga.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Riczard:

Osobiście uważam, że obecna ustawa aborcjna jest całkiem okej.


Bo nie jesteś kobietą i nigdy nie zajdziesz w niechcianą ciążę. Polki i tak usuwają ciążę na słowacji, misoprostolem zamówionym z neta albo dają lekarzom łapówki. ustawa tylko przenosi aborcję do podziemi. ty i ja wiemy, że to, że coś jest zakazane nie oznacza, że się nie dzieje.
  • Odpowiedz
@Soojin21: pigułkę dzień po brało zdecydowanie więcej moich znajomych w stałych związkach niż te, które miały relacje fwb i jakies one night standy.
Dlaczego? Mało kto jest na tyle głupi żeby nie zabezpieczać się gumą w luznych relacjach (kwestie a)chorob b)przypadkowego zaciazenia). A tez nie będzie się faszerował co miesiąc pigułka dzien po (wychodzi zdecydowanie drozej niz normalna antykoncepcja).
Znam za to przypadki wlasnie zastosowania takiej pigułki w stalych zwiazkach
  • Odpowiedz
@Soojin21: Nie wiem czy to jest argument, że nie jestem kobietą, tzn. on jest ad personam i niemerytoryczny. Stać Cię na więcej no prosze Cię;)

Anyhow. Po prostu uważam, że jest to na tyle delikatny temat, na tyle trudny od strony biologiczno etycznej, że trzeba go z mega ostrożnością traktować. Pytania kiedy plod zarodek staje sie człowiekiem (od naturalneho urodzenia, od pierwszego oddechu, od któregoś miesiąca bo przecież sa wczesniaki
  • Odpowiedz
@Soojin21: nie przejmuj się, skoro dzień po zabijasz już dziecko, to ja kilka razy w tygodniu zabijamy miliony dzieci, spuszczając je w toalecie. ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@Uyak: i właśnie pigułka jest od tego aby do tego zapłodnienia NIE DOSZŁO. To nadal jest pigułka antykoncepcyjna. Ale matoły lubią nazywać ją "wczesnoporonną" bo tak im wygodnie i mocniej brzmi. Smutne jest to, że nadal trzeba tłumaczyć tak oczywiste rzeczy a ludzie nadal swoje. Ignorancja w tym temacie jest zatrważająca.
  • Odpowiedz