Wpis z mikrobloga

Super porada dla wszystkich #rozowepaski z macicą i sprawnymi jajnikami. Niezależnie od tego czy sypiacie z mężczyznami, kobietami czy z nikim w ogóle.

Jak będziecie za granicą gdziekolwiek w UE (oprócz Węgier) kupcie sobie 'tabletkę po' albo przy następnej wizycie u ginekologa poproście o receptę na nią. Teraz możecie sobie myśleć, że escapelle czy ellaone jest dla nieodpowiedzialnych małolat i rozwiązłych kobiet bez wyobraźni. Ale jak już znajdziecie się w sytuacji, która może zdarzyć się absolutnie każdemu, nawet 'poważnym ludziom' (zapomnienie o tabletcie, zsunięta czy pęknięta prezerwatywa) to naprawdę nie będziecie chciały w stresie szukać ginekologa na teraz, a potem apteki z pracownikami, którzy nie są fanatykami religijnymi. Oszczędźcie sobie tego stresu w przyszłości i miejcie taką tabletkę w domu. Zazwyczaj jest ona ważna przez 3-4 lata.

Część z was mogła sobie teraz pomyśleć 'A po co mi to i tak nie uprawiam seksu'. 'Mój partner miał wazektomię'. 'Jestem lesbijką'. Nikomu tego nie życzę, ale gwałty niestety też się zdarzają.

To dotyczy wszystkich: taka tabletka może się przydać waszej koleżance. A może kuzynce albo mamie. Miejcie w domu tabletkę po, aby oszczędzić stresu sobie czy waszym koleżankom.


#bekazkatoli którzy w imię swojej chorej ideologii utrudniają kobietom dostęp do tabletek,które jeśli są potrzebane, to na TERAZ
#bekazpisu który przywrócił wymaganie recepty przy zakupie antykoncepcji awaryjnej. PO zniosło takie wymaganie i przez ponad rok Polki mogły kupować Escapelle i EllaOne bez recepty jedynie z ograniczeniem wiekowym (15 lat)

#neuropa #seks #feminizm #protip
  • 154
@Soojin21: Czy dziecko jest twoim zdaniem chorobą którą się leczy proszkami? Wiesz że gdyby to było bardziej propagowane x lat temu to już dziś nikt by tego nie propagował... rozumiesz?! Jak coś zabijesz to nie odżyje nagle, ale jak pozwolisz żyć to możesz się zastanowić czy może chcesz wychować a jak nie to możesz oddać. Nie napiszesz o tym jak wiele kobiet przechodzi przez prawdziwe piekło i popada w szaleństwo właśnie
@krave no też życzę w sumie to chyba tylko na wsiach jakis nie mają dostępu do lekarza odrazu u mnie w mieście to masz ze 50 lajtowo a i na NFZ znam co przyjmują z dnia na dzień jak już ktoś w potrzebie i nie chce bulic
@krulwypoku_IgB6: ale zdajesz sobie sprawę, że piszemy o tabletce po, która nie jest środkiem poronnym, tylko hamuje owulację, więc nie dochodzi do zapłodnienia? btw moja mama jest po poronieniach, jest za prawem do aborcji i pochwaliła mnie, kiedy jej powiedziałam, że kupiłam profilaktycznie escapelle.

czy może chcesz wychować a jak nie to możesz oddać


bo ty tak mówisz? kobiety nie są od tego, żeby wbrew własnej woli rodzić innym dzieci.

Nie
@Soojin21: XD 150%

„Ogólnie rzecz biorąc wyniki ujawniły, że kobiety, które przeszły aborcję, odnotowały o 81 proc. większe ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym, a prawie 10 proc. przypadków problemów ze zdrowiem psychicznym okazało się być bezpośrednim skutkiem aborcji” – zauważyła prof. Coleman.



„Najsilniejsze efekty zaobserwowano, gdy kobiety, które dokonały aborcji, zostały porównane z kobietami, które ukończyły terapię i gdy sprawdzano wyniki związane z używaniem substancji odurzających i zachowaniami samobójczymi” – napisała
@krulwypoku_IgB6: tymczasem na wikipedii

Systematic reviews of the scientific literature have concluded that there are no differences in the long-term mental health of women who obtain induced abortions as compared to women in appropriate control groups—that is, those who carry unplanned pregnancies to term.

Major medical and psychiatric expert groups have consistently found that abortion does not cause mental-health problems.

Post-abortion syndrome has not been validated as a discrete psychiatric condition