Wpis z mikrobloga

Super porada dla wszystkich #rozowepaski z macicą i sprawnymi jajnikami. Niezależnie od tego czy sypiacie z mężczyznami, kobietami czy z nikim w ogóle.

Jak będziecie za granicą gdziekolwiek w UE (oprócz Węgier) kupcie sobie 'tabletkę po' albo przy następnej wizycie u ginekologa poproście o receptę na nią. Teraz możecie sobie myśleć, że escapelle czy ellaone jest dla nieodpowiedzialnych małolat i rozwiązłych kobiet bez wyobraźni. Ale jak już znajdziecie się w sytuacji, która może zdarzyć się absolutnie każdemu, nawet 'poważnym ludziom' (zapomnienie o tabletcie, zsunięta czy pęknięta prezerwatywa) to naprawdę nie będziecie chciały w stresie szukać ginekologa na teraz, a potem apteki z pracownikami, którzy nie są fanatykami religijnymi. Oszczędźcie sobie tego stresu w przyszłości i miejcie taką tabletkę w domu. Zazwyczaj jest ona ważna przez 3-4 lata.

Część z was mogła sobie teraz pomyśleć 'A po co mi to i tak nie uprawiam seksu'. 'Mój partner miał wazektomię'. 'Jestem lesbijką'. Nikomu tego nie życzę, ale gwałty niestety też się zdarzają.

To dotyczy wszystkich: taka tabletka może się przydać waszej koleżance. A może kuzynce albo mamie. Miejcie w domu tabletkę po, aby oszczędzić stresu sobie czy waszym koleżankom.


#bekazkatoli którzy w imię swojej chorej ideologii utrudniają kobietom dostęp do tabletek,które jeśli są potrzebane, to na TERAZ
#bekazpisu który przywrócił wymaganie recepty przy zakupie antykoncepcji awaryjnej. PO zniosło takie wymaganie i przez ponad rok Polki mogły kupować Escapelle i EllaOne bez recepty jedynie z ograniczeniem wiekowym (15 lat)

#neuropa #seks #feminizm #protip
  • 154
  • Odpowiedz
@Soojin21 miałam taką sytuację z moim niebieskim w ostatnim czasie. Urlop, w nie swoim mieście i gdzie tu teraz taką tabletkę dostać? Ginekolodzy którzy przyjmowali prywatnie byli niedostępni bądź mieli terminy na następny dzień, a jak wiadomo liczył się czas. Musiałam założyć kartę w jakiejś przychodni xD. Na szczęście udało się i dostałam receptę.
  • Odpowiedz
Jak kontrola graniczna znajdzie przy Tobie tabletki, które w danym kraju są niedostępne z powodu tego, że któryś składnik jest zakazany a Ty nie masz przy sobie odpowiednich dokumentow medycznych, to w najlepszym wypadku Ci to zarekwiruja


@wojciech_s: Do polski możesz przywieźć do 5 najmniejszych opakowań leku na własne potrzeby, których nie musisz nijak dokumentować.

Przestańcie wymyślać bzdury, towarzysze-katolicy.
  • Odpowiedz
@krulwypoku_IgB6: > Czy dziecko jest twoim zdaniem chorobą którą się leczy proszkami? Wiesz że gdyby to było bardziej propagowane x lat temu to już dziś nikt by tego nie propagował... rozumiesz?! Jak coś zabijesz to nie odżyje nagle, ale jak pozwolisz żyć to możesz się zastanowić czy może chcesz wychować a jak nie to możesz oddać. Nie napiszesz o tym jak wiele kobiet przechodzi przez prawdziwe piekło i popada w
  • Odpowiedz