Wpis z mikrobloga

Super porada dla wszystkich #rozowepaski z macicą i sprawnymi jajnikami. Niezależnie od tego czy sypiacie z mężczyznami, kobietami czy z nikim w ogóle.

Jak będziecie za granicą gdziekolwiek w UE (oprócz Węgier) kupcie sobie 'tabletkę po' albo przy następnej wizycie u ginekologa poproście o receptę na nią. Teraz możecie sobie myśleć, że escapelle czy ellaone jest dla nieodpowiedzialnych małolat i rozwiązłych kobiet bez wyobraźni. Ale jak już znajdziecie się w sytuacji, która może zdarzyć się absolutnie każdemu, nawet 'poważnym ludziom' (zapomnienie o tabletcie, zsunięta czy pęknięta prezerwatywa) to naprawdę nie będziecie chciały w stresie szukać ginekologa na teraz, a potem apteki z pracownikami, którzy nie są fanatykami religijnymi. Oszczędźcie sobie tego stresu w przyszłości i miejcie taką tabletkę w domu. Zazwyczaj jest ona ważna przez 3-4 lata.

Część z was mogła sobie teraz pomyśleć 'A po co mi to i tak nie uprawiam seksu'. 'Mój partner miał wazektomię'. 'Jestem lesbijką'. Nikomu tego nie życzę, ale gwałty niestety też się zdarzają.

To dotyczy wszystkich: taka tabletka może się przydać waszej koleżance. A może kuzynce albo mamie. Miejcie w domu tabletkę po, aby oszczędzić stresu sobie czy waszym koleżankom.


#bekazkatoli którzy w imię swojej chorej ideologii utrudniają kobietom dostęp do tabletek,które jeśli są potrzebane, to na TERAZ
#bekazpisu który przywrócił wymaganie recepty przy zakupie antykoncepcji awaryjnej. PO zniosło takie wymaganie i przez ponad rok Polki mogły kupować Escapelle i EllaOne bez recepty jedynie z ograniczeniem wiekowym (15 lat)

#neuropa #seks #feminizm #protip
  • 154
  • Odpowiedz
@TYLKO_JEDEN_WPIS: wspomniany wcześniej w komentarzach ibuprofen ma znacznie więcej skutków ubocznych, a można go kupić w biedrze przy kasie. w przypadku tabletki po każda godzina ma znaczenie, więc wprowadzanie recepty to zabieg wyłącznie ideologiczny. przez ponad rok tabletka po była dostępna w polsce bez recepty. czy słyszeliśmy wtedy o fali kobiet ze strasznymi dolegliwościami po wzięciu ellaone?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Soojin21: Problem polega na tym że dolegliwości pojawiają się czasami po długim czasie i niekoniecznie są łączone z samą tabletką. Rozumiem że gdyby blokowano dostęp, ale czepianie się że lek który tak mocno wpływa na gospodarkę hormonalną jest sprzedawany po konsultacji z lekarzem? To nie kwestia ideologii, w tej kwestii podnosili głos w dużej mierze lekarze.
  • Odpowiedz
@Soojin21: to ja rozwine ten #protip ;) moze lepiej wykupcie wszystkie leki na recepte, bo po co sie stresowac i chodzic do lekarza jak sie cos stanie. Kazdy mozliwy lek juz bedzie lezal na polce w domu i czekal na mozliwa chorobe/wypadek. Wystarczy tylko co kilka lat odswiezyc zapasy. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
ale zdajesz sobie sprawę, że piszemy o tabletce po, która nie jest środkiem poronnym, tylko hamuje owulację,


@Soojin21: Tak działa, póki nie zajdziesz w ciążę. Jeśli już doszło do zapłodnienia, to poczytaj sobie lewacką Wikipedię ( ͡° ͜ʖ ͡°):

W przeciwieństwie do lewonorgestrelu, a podobnie do mifepristonu, octan uliprystalu wykazuje embriotoksyczność w badaniach na zwierzętach[19]. Przed zastosowaniem leku należy więc wykluczyć ciążę[3]. Europejska Agencja Leków zaproponowała
  • Odpowiedz
@Soojin21: Za nim zażyje się tabletkę dzień po należy odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy zaczyna się życie?

Według nauczania Kościoła zaczyna się kiedy plemnik zapłodni komórkę jajową.

Według większości ginekologów zaczyna się od momentu zagnieżdżenia się komórki jajowej
  • Odpowiedz
@Soojin21: pamietam jak za malolata szukalem z dziewczyna pomocy i te pogardliwe teksty lekarzy. Dopiero pielegniarka dala nam ulotke gdzie dostaniemy pomoc, mily lekarz wszystko ogarnal ale nie uniknalem w aptece lrytycznego spojrzenia aptekarki :) czasami nawet odppwiedzialnym ludziom moze sie cos przytrafic wiec warto miec tabsa w zapasie.
  • Odpowiedz
@Soojin21: lepiej do gwałtów jednak nie dopuszczać i przy okazji wizyty w Czechach kupić sobie czarny proch, który nie jest dostępny bez zezwolenia w Polsce. Bo sama broń czarnoprochowa można nadal kupić legalnie w Polsce w wielu sklepach.
  • Odpowiedz
@Soojin21: jesteś bardzo dzielna, że się nie dajesz tym komentarzom prawdziwych mężczyzn, którzy próbują tutaj walczyć o przyszłość globalnej populacji.
Sama kiedyś potrzebowałam takiej tabletki (brałam leki, przy których zajście w ciążę jest absolutnie niedopuszczalne) i poziom stresu związany z załatwieniem czegoś takiego był tak gigantyczny, że nikomu tego nie życzę. Ale jak widzę panowie z wykopu wiedzą wszystko najlepiej, jak zawsze zresztą
  • Odpowiedz
@TYLKO_JEDEN_WPIS: no tak, bo dorośli ludzie będą łykać jak cukierki tabletki po 120 złotych za sztukę. A przepraszam kobietki, bo na przykład taka bardzo szkodliwą wiagre dostaniesz od ręki. Może wprowadzimy nakaz noszenia czapek zimą, przecież to bardzo niezdrowe nie nosić? Umysł niewolnika (,)
  • Odpowiedz
@TYLKO_JEDEN_WPIS: bo innego leki muszą być dokładnie dobrane do twojego stanu zdrowia i nie ty decydujesz co cię wyleczy i zagrażają twoim życiu, a co najważniejsze są na receptę bo są (trudne słowo) REFUNDOWANE i państwo kontroluje komu dopłaca do leczenia. Tabletka ma jakieś skutki uboczne ale wcale nie gorsze od leków dostępnych bez recepty i przede wszystkim nikt ci do niej nie dopłaca i jej wzięcie to kwestia decyzji
  • Odpowiedz
@Soojin21: Sparafrazuję:
Kobiety, jakbyście zaczęły spodziewać się dziecka, to się wyskrobcie. Miejcie pod ręką tabletkę do spędzenia dziecka, bo różne sytuacje się trafiają. 2% aborcji są deklarowane jako umotywowane gwałtem, ale miejcie. I proście o to lekarza co 3-4 miesiące, bo nigdy nie wiadomo kiedy się puścicie. Ale w razie czego mówcie o gwałcie, bo zdanie możecie zmienić nawet po fakcie. Jestem taka postępowa.
  • Odpowiedz
Wyobraź pan sobie, że gwałcicielami często nie są koledzy, np. bywaja nimi księża. Jak widzę - jesteś kolejnym katolem bez wiedzy o życiu i wyobraźni.


@hehenuanek: Ksiądz który zgwałcił dorosłą kobietę? Nawet ja takiego newsa nie czytałem. Za to o lekarzach już bardzo dużo.
Zlikwidować zawód lekarza!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
co tu sie dzieje xD aż nie wierzę w komentarze. dziewczyna @Soojin21 dała naprawde spoko radę nie tylko dla różówepaski tylko też niebieskiepaski poniekąd (bo nawet jak wy, przegrywy nie robicie beniz into wagina to ktoś inny może robić i uchronić go przed niechcianym gówniakiem). I za coś co na zachodzie jest normalne i powszechne to tu w kraju z kartonu jeszcze broni się pisu co zakazuje xd "a co za
  • Odpowiedz