Wpis z mikrobloga

MIRKI potrzebuję pomocy. Kask po przejechaniu 1800km nie nadaje się do użytkowania. Zamiast dopasować się do mojej głowy to rozciągnął się śmiało o jeden rozmiar w górę. Producent umywa ręce, od zakupu minęło 39 dni. Przez pierwsze 600-800km kask był idealny, później miał lekki Liz ale myślę ok, wiadomo że troszkę się wyrobi. Teraz już jest masakra, nawet nie chcę myśleć co będzie za kolejne 2k, km. #motocykle #kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzukamNlcku kupiłeś za duży :) to proste jak drut, powinieneś kupić ciasny, po 2000km byłby idealny. Jeżeli był idealny od razu, to kupiłeś za duży. Inna sprawa, że to kask za grosze, porządny już kupisz dobry :)
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku to znaczy, że źle dobrales skorupe do rozmiaru głowy. Nie każdy kask pasuje na każdy łeb.
Napisałeś, że kask przez pierwsze 700km byl idealny, a nie powinien taki być, co prowadzi nas do konkluzji, że kupiłeś za duży.
Ma być bardzo ciasny na początku i się dopasuje.
Jak następny też kupisz idealny na początku to tez będzie za duży.
Nie przejmuj się dużo ludzi popełnia ten błąd.
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: Kask kupujesz taki, żeby był trochę ciasny. Oczywiście bez przesady.
Zakładanie powinno być mało komfortowe i wymagać lekkiego rozchylenia spodu kasku kciukami. Swój rozchylam tak o dodatkowy centymetr a mimo to głowa wchodzi z oporem, co czuć na uszach. I tak powinno być.
Po założeniu kasku obracasz głowę gwałtownie w prawo i lewo. Prawidłowo dobrany kask będzie się trzymał jak przyklejony.
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku to było myśleć przy zakupie, możesz na szybko sprzedać go, napisać, że nietrafiony rozmiar i byłeś tylko raz się przejechać.
Stracisz mniej. Kup kask L, ale innej firmy Scorpion, HJC, Shark, Nolan.
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: Już pomijam kwestię bezpieczeństwa. Jazda na motocyklu ma być przyjemna a Ty się męczysz.
Mój pierwszy zakup też nie był trafiony. Do nauki dawał radę ale jak już kupiłem moto to musiałem kupić drugi kask.
Stary, oprócz tego że źle dopasowany, to jeszcze był szczękowy. Człowiek uczy się na błędach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: powinieneś skorzystać z rękojmii. Napisz reklamacje i wykaż, że produkt po przejechaniu 1800 w okresie X czasu nie nadaje się do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. Z tytułu rękojmii domagaj się wymiany na kask zdatny do użytku zgodnie z przeznaczeniem (taki bełkot).
  • Odpowiedz