Wpis z mikrobloga

Bardzo chętnie zmieniłbym w Polsce #prawo "ochrony" lokatorów. Od 10 lat wynajmuje mieszkania i zawsze właścicielowi niosę kasę w zębach dzień przed terminem, zerowy poślizg, ale jak słyszę, że ktoś zajmuje cudzą własność i nie płaci miesiącami, a wyrzucić się go nie da... chętnie bym komuś takiemu po prostu spuścił #!$%@?. Powinna być to po prostu policja, która za drzwi wyrzuci przy użyciu siły już przy 2 miesięcznym poślizgu i na zgłoszenie właściciela mieszkania.
Matka z dzieckiem? A #!$%@? do noclegowni!
##!$%@? #bekazpodludzi #nieruchomosci
  • 29
  • Odpowiedz
@Shatter: ja mam umowe najmu okazjonalnego ale bez notariusza bo wlasciciel tego nie wymagał btw umowa jest ważna lecz eksmisja chyba nie wchodzi w gre mimo wypełnionych papierow z tym zwiazanych hehe ..... W zaden sposob mi nie robi roznicy bo place co miesiac hajsy i jestem bezproblemowym najemnca :)
  • Odpowiedz
eksmisja chyba nie wchodzi w gre mimo wypełnionych papierow z tym zwiazanych


@GZKoras: no właśnie - ale właściwie to dlaczego? Wynajmujący przecież oświadczył, że ma to awaryjne lokum, czym to się różni od oświadczenia przed notariuszem?
  • Odpowiedz
@Ranger: z tego co sie orientowalem umowa jest wazna ale jako zwykła umowa najmu cywilno-prawna. Do Najmu okazjonalnego wymagane jest oswiadczenie notariusza aby bylo potwierdzone notarialnie ze masz sie gdzie wyprowadzic. Bez tego zapis eksmisji nie ma mocy prawnej i zwykłe podpisy nie wystarczą. :) takie mamy prawo ....
  • Odpowiedz
@prohackuser: no właśnie to jest przykre. Jeszcze często wynajmujący nie doceniają lokatorów jakich mają. Ktoś jest spokojny, płaci zawsze na czas, #!$%@?, spróbujmy przekręcić go na kaucji. Następnym będzie banda dresów, albo madka z bombelkiem i już takim cwaniakiem nie będzie...
Serio, znam kilku wynajmujących i były sytuacje gdzie sobie w brodę pluli gdy dla dosłownie 100 zł więcej miesięcznie zmienili lokatorów z którymi nie mieli problemów na takich, których
  • Odpowiedz
  • 1
@prohackuser:

najlepsze, że nikt normalny w tych lokalach socjalnych nie mieszka. To zawsze jest jakieś robactwo społeczne.


Bo lokale socjalne nie powinny funkcjonować tak jak teraz i to jest problem. Przede wszystkim lokali socjalnych powinno być mniej i powinno się ograniczyć ludzi którzy mogą z nich skorzystać (lepiej weryfikować przyznawanie takich lokali). Po drugie i najważniejsze trzeba przestać budować budynki socjalne i rozdysponować poszczególne lokale socjalne w małej ilości chociażby w TBS ach jeśli już
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: wiesz co? Jestem wykształcony i mam kasę, ale chwilowo mieszkam w PRLowskim wieżowcu. #!$%@? stąd jak tylko będę mógł, mam nadzieje, że na wiosnę. Nie chciałbym patusa mieć koło siebie w nowym miejscu. W Polsce właśnie problemem jest pomieszanie klas. Bogaci powinni mieszkać ze sobą, klasa średnia ze sobą, a patusiarnia w slumsach. Nie sądzisz, że wrzucając patusa do zamożniejszych, robisz tym drugim krzywdę?
Struktura społeczna i wymieszanie społeczeństwa,
  • Odpowiedz
  • 1
@prohackuser:

wiesz co? Jestem wykształcony i mam kasę, ale chwilowo mieszkam w PRLowskim wieżowcu. #!$%@? stąd jak tylko będę mógł, mam nadzieje, że na wiosnę. Nie chciałbym patusa mieć koło siebie w nowym miejscu.


Może jesteś wykształcony ale mało wiesz o nieruchomościach i mieszkalnictwie. Masz rację że nie chcesz mieć patusa obok siebie. Ale lepiej jest mieć jednego w bloku który się zasymiluje niż całe ghetto socjalne zaraz obok twojego
  • Odpowiedz