Wpis z mikrobloga

@MichalLachim PIT w części idzie jako dochód dla gmin. 40zl dla podatnika skalada sie na miliony dla gmin. Budżetu państwa ta zmiana nie zaboli, za to samorządy dostaną po dupie.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: I co w związku z tym? Konfederacja proponuje całkowite zniesienie dochodowego i dobrowolne składki na ZUS. Obniżkę PITu o 1 aktowałbym jako kiełbasę wyborczą - bo PiS taki super, też obniża podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°) I z tego co widzę, "za" zagłosowali byli członkowie K'15


@muzzykalny: Czyli nadal lepiej mamic Korwinowa REWOLUCJA zamiast chocby wykorzystywac metody malych krokow xD TFU, dlatego od tej pseudo
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Zacytuję innego Mirka:

"W odróżnieniu od większości ludzi, którzy budują swoją opinię o Korwin-Mikkem w oparciu o jakieś hasła medialne, ja po prostu przeczytałem program jego partii. Gdyby Korwin miał pełnię władzy w Polsce i wdrożył ten program, to przez 6 miesięcy mielibyśmy burdel, ale potem nasz kraj rozwijałby się w tempie 10 proc. rocznie." — podsumowuje prof. Rybiński

Nie to, że małe kroki są złe, po prostu ich efekty
  • Odpowiedz
@MichalLachim: Gdyby jednogłośnie byli za to bym powiedział, że są żałosnymi populistami. Gówno a nie obniżka podatków. Zmniejszają o 1% PiT czego się nawet realnie nie poczuje a jednocześnie znacznie bardziej zwiększają ZUS. Jedynym celem tych zmian jest obniżenie dochodów samorządom i przeniesienie jej do rządu.
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy: Może w Twoim budźcie domowym 500zl więcej rocznie różnicy nie robi, ale dla wielu rodzin to zauważalna różnica. Na pewno argumentacją, że za tyle nie chciało by Ci się nawet iść na głosowanie zjednasz do siebie wyborców.
  • Odpowiedz
@Morf: @Malthan: @powiedz: W tyłku mam wyborców, wybory i Polskę, ja tylko twierdzę, że to są zmiany pozorne, iluzoryczne chwyty dla naiwnych, którzy wierzą, że to może być krok w przód i bodziec do dalszego obniżania podatków. To jest zwyczajna zagrywka przed wyborcza, zresztą, nie 500 zł tylko mniej niż 480 zł dla osoby zarabiającej 7 brutto, jeśli zarabiasz załóżmy 3 brutto, to to będzie 200 zł rocznie. Kolejna
  • Odpowiedz