Wpis z mikrobloga

@To_nie_jest_kraj_dla_ateistow: Jacyś ludzie w toku dyskusji probują Ci wmówić, że większość społeczeństwa jest katolicka, więc elementy religijne w szkole to normalna sprawa. Niestety polska edukacja pod tym kątem jest całkowicie niecywilizowana. Najgorsza sprawa to chyba fakt, że indoktrynacja religijna zaczyna się bardzo wcześnie - już małe dzieci, które nie rozumieją głębszych aspektów religijnych są przygotowywane do komunii, stwarza się taki obraz, jakoby religia była równoważnym elementem edukacyjnej układanki.

Tymczasem poza
  • Odpowiedz
@rvva1: A ja jestem pewien, że jest wymierny. Mam nadzieję swoją drogą, że w następnym spisie ludności ujmie się takie kwestie. To prawda, że ostatni sondaż, ten cytowany w wikipedii, z 2019 byl przeprowadzony na próbie ledwie 1004 osób. Mimo to myślę, że realne poparcie moze byc zbliżone, duzo zalezy od tego w jakim środowisku. Wśrod mich znajomych i znajomych swoich znajomych, mowiłbym o pewnie o 90% procentach, w rodzinnej
  • Odpowiedz
@Aster1981: musze cie zmartwic bo jako agnostyk krzyze mi nie przeszkadzaja i uwazam chrzescijanstwo za czesc Polskiej kultury i nie jestem odosobnionym przypadkiem.
  • Odpowiedz
Co xD to nie jesteś katolikiem jak nie wierzysz w KK

@Brzytwa_Ockhama: Katolikiem jesteś zawsze, gdy jesteś ochrzczony. Choćbyś potem przeszedł na islam, podarł Biblię, rozpoczął krucjatę pod wezwaniem nieświętego Dołkinsa Ryszarda. Nie słyszałeś o semel catholicus, semper catholicus? Nie znasz podstaw swej własnej wiary?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@OjciecMarek:

Nie słyszałeś o semel catholicus, semper catholicus? Nie znasz podstaw swej własnej wiary?


Oczywiście, że słyszałem. A słyszałeś o tym, że można zawsze nawrócić takiego błądzącego katolika na dobrą drogę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pan-K: nie ma czegos takiego jak jedna "polska kultura", rozni ludzie maja rozna kulture. Kultura konserwatywna faktycznie jest silnie zwiazana a anwet oparta o katolicyzm, kultura liberalna juz mniej, a coraz czesciej wcale; czesto jest wrecz otwarcie sprzeczna z zasadami katolickimi.
  • Odpowiedz