Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy wiesz że pierwsze szkoły były prowadzone przez księży.


@Antyradek: mi się wydaje że, w różnej formie, koncepcja "szkoły" powstała w wielu kulturach jeszcze przed wynalezieniem chrześcijaństwa
popraw mnie jeśli się mylę
  • Odpowiedz
. I z jakiej racji państwowa szkoła w świeckim kraju informuje o mszy świętej i na nią zaprasza?


@Hound: xD
zapiekło w dupsko?
jak urzędy i urzędnicy zapraszają na przykład na parady równości to jest fantastycznie?
a jak na mszę - to
  • Odpowiedz
jak urzędy i urzędnicy zapraszają na przykład na parady równości to jest fantastycznie?

a jak na mszę - to nie wolno?

hipokryzja level 9999 :D


@TwojStaryToKorniszon: Sam tę hipokryzję sobie dopowiedziałeś, bo tak nie uważam. Widocznie nie możesz znaleźć niczego konkretnego do przyczepienia się, skoro musisz tworzyć takiego chochoła.

@Antyradek: I? To też mi nie pasuje, nie widzę specjalnej różnicy. Tyle dobrego, że nie ma obowiązkowych lekcji teologii
  • Odpowiedz
  • 6
@To_nie_jest_kraj_dla_ateistow Od bodajże 3 lat nie wypisuje się z religii tylko zapisuję. Kiedyś wszyscy byli zapisani i trzeba było wypisywać. Od kilku lat to się zmieniło. Wiec:
a) Twój syn kiedyś już chodził na religię
b) jest w conajmniej 4 klasie podstawówki
c) kłamiesz
  • Odpowiedz
  • 6
@prawa_reka_sorosa Szkoła nigdy nie organizuje tego typu wydarzeń. Zapewne proboszcz zorganizował mszę i dał znać w szkole, gdyby ktoś chciał w niej uczestniczyć. Tyle. OP robi problem z niczego.
  • Odpowiedz
@lydia: dokładnie! U nas wolność wyznania jest w jedną stronę. Wolno Ci być katolikiem i wolno Ci mieć przekonania zgodne z religią katolicką i tyle a jak jesteś innowiercą, ateistą to morda lepiej jak zamknięta jest bo to ograniczanie wolności osòb wierzących. Fuckin logic.
  • Odpowiedz
@adibor: serio nie macie innego określenia na mnie tylko prawak? Odwołuje się do waszych krzyków - Demokracja, równość itp. Obecnie grupa kilkunastu procent społeczeństwa próbuje reszcie narzucić swoją ideologie. Czy to wg Mireczka jest normalne? Bo wg mnie nie.
  • Odpowiedz