Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć co to jest za zegarek i czy jest coś warty? Szukałem po necie, ale znajduję tylko podobne, a identycznego żadnego. Dostałem go właśnie od ojca. Ani myślę go sprzedawać, ale z czystej ciekawości zastanawiam się czy oprócz wartości sentymentalnej ma również jakąś materialną. Wiem o nim tyle, że jest stary, sprawny i miał wymienianą koronkę.

Ile może kosztować odnowienie takiego zegarka i czy trzeba jakiegoś porządnego speca do tego czy każdy zegarmistrz to ogarnie. Ktoś w #stalowawola i okolicy?

#zegarki #pytaniedoeksperta #doxa
Kompulik - Czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć co to jest za zegarek i czy jest coś ...

źródło: comment_p0drTYrPR15NhHnjyD89Hqa68gkEqcOd.jpg

Pobierz
  • 24
@Kompulik: Powiem jedno. Uważaj. Dziadek mi opowiadał, że kiedyś chciał szybkę wymienić w zegarku (który obecnie ma ponad 50 lat) i zegarmistrzowi aż się oczy zaświeciły na widok zegarka. Także nim pójdziesz do jakiegoś zegarmistrza, popytaj o opinie, żeby się nie okazało, że gościu weźmie zegarek, żeby wymienić jedną rzecz, a okaże się, że da Ci beznadziejne podzespoły, a oryginalne części sprzeda czy coś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AllieCaulfield: Dzwoniłem, gadałem. I szczerze powiedziawszy jestem zaskoczony, bo spodziewałem się kilku stówek, może tysiąc. A tu mi wycenił na dwa tysiące, a i to pod warunkiem, że z mechanizmem wszystko jest ok. Szkoda... Zegarek ładny i super pamiątka, ale dwa tysie za zegarek, który zakładałbym ze dwa razy do roku to chyba za dużo. :( Ale dzięki za pomoc.
@Kompulik: no to ich poniosło. Zegarek jest dość "zmęczony". Co oni chcieli z nim zrobić za dwa tysiące??
Zawołam tutaj kolegę @fi9o (Warszawa)
Może zapytałbyś kolego tego Twojego zegarmajstra ile by policzyl za odnowienie tego zegarka??
Jestem pewien że da się zrobic to taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllieCaulfield: no tak wymieniał: tarcza 400, koperta 400, wskazówki 200, pozłacanie indeksow ileś tam, szkło ileś, koronka, konserwacja mechanizmu o ile nie będzie wymagał napraw... no i dolicytował do niemal dwóch tysięcy. No i musiałbym do tego dodać koszt dojazdu a do Krakowa mam z 200km. O ile rozumiem i nawet pochwalam tą politykę z odbiorem osobistym, to do Krakowa mi nie po drodze. Warszawa prędzej. A szkoda, bo gość przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllieCaulfield: Kolega mi polecał jednego zegarmistrza w Lublinie, ale nie mam pojęcia jak się zorientować czy mam do czynienia z prawdziwym fachowcem. No i kwestia kwoty. Jak mam do wyboru albo dobrze, albo tanio to wolę mieć zrobione dobrze. Skąd mam wiedzieć w którym momencie zaczyna się przepłacanie? Wydaje mi się, że 2k to za dużo. Z drugiej strony jak ktoś powie, że podejmie się za dwie stówki to raczej będzie
@Kompulik: przede wszystkim zdobądź jeszcze przynajmniej jedną lub dwie opinie. Wtedy będziesz miał jakiś wybór. W moim odczuciu 2k to również za dużo. Myślę że 1,5k to OK. Może ma również znaczenie ta część sentymentalna. Ludzie płacą dużo pieniędzy za coś co przypomina Im kogos/jakieś zdarzenie.
Na tej stronce, którą Ci podlinkowalem widać pracę tego majstra "przed i po". Mniej więcej wiesz czego oczekiwać. Może poszukaj czegoś podobnego.