Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki. Wczoraj mój kumpel był w knajpie gdzie pracują Ukrainki. W domu zauważył, że z tyłu na paragonie jest napisane, że zostały zabrane im dokumenty i pracują pod groźba za 5 zł na godzine. Gdzie to można zgłosić? Nawet jeżeli to głupi żart to mamy na dowód paragon. Niestety jesteśmy z małego miasteczka więc pójście na policję wiąże się z możliwością dojechania przez mafie z tej knajpy. Wolałbym gdzieś wyzej, jakiś urząd? Poradzicie co mogę zrobić? Wybaczcie za styl pisania ale piszę z napleta ( ͡° ͜ʖ ͡°) w pracy na szybko. #afera #kiciochpyta #ukraina #ukrainiec #pracbaza #praca #prawo #wroclaw dla zasięgu u was też są Ukraińcy :p
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrArdzi przetrzymanie dokumentów i zmuszanie to pracy to nie sprawa dla PIP jak niektórzy sugerują tylko dla Policji - bo wygląda to na grubsza sprawę i ma znamiona handlu ludźmi - powinieneś z tym pójść na policję, jeśli to będzie grubsza sprawa to na pewno zapewnią Ci bezpieczeństwo
  • Odpowiedz
@MrArdzi: Jeżeli jesteś z małego miasteczka, to ja bym nie ufała miejscowej policji. Nie wiem, jakie są szczebelki tej drabiny, ale może wybierz się do najbliższego większego miasta i tam zagadaj? W razie czego Cię pokierują. Nie ignorujcie tego. Jeżeli to tylko głupi żart, to przynajmniej będziecie mieli czyste sumienie, a jeżeli nie... to możecie pomóc ofiarom handlu ludźmi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@weller: tak. Niech zglosi to do PIP-u. To firma dostanie ladny liscik, ze bedzie kontrola za 3 tygodnie, to akurat beda miec czas wszystko przygotowac :)
  • Odpowiedz