Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta mirków i mirabelki spod tagu #drony

Sprzedałem niedawno swojego Phantoma 3 Pro i zastanawiam się jakiego drona teraz kupić.

Zależy mi aby jakość nagrań i zdjęć była zbliżona do starego P3 lub lepsza. Fajnie gdyby jego waga bardziej pozwalała niż przeszkadzała na odbywanie lotów bez zbędnych formalności (szczególnie za granicą).

Na początku myślałem o Mavicu II Pro, ale zastanawiam się też nad Mavic Mini, który dopiero ma wyjść a jakościowo ma być podobno zbliżony do Air z tym że jego rozmiar może być dużym plusem (w kontekście przepisów).

#dji #uav
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78: jeśli Ci się nie spieszy, to może faktycznie poczekaj na Mini, bo może być kolejnym niejako "rewolucyjnym" produktem, zwłaszcza pod kątem przepisów. Jeśli zależy Ci jednak na jakości - wtedy brałbym Mavica 2 Pro, który jednak wagowo nie łapie się na loty bez formalności.
Ewentualnie jeśli chcesz jakościowo i przystępnie cenowo, to mogę odsprzedać Phantoma 4 Pro. Cena rozsądna ;)
  • Odpowiedz
@feelbeats: Phantoma 3 Pro sprzedałem dlatego, że był za duży i w zeszłym roku ani razu nim nie latałem bo jak miałem jakieś podróże gdzie chciałem go wykorzystać to nie miałem na niego miejsca :(

W tym roku jak wnosiłem go przypiętego do plecaka do Chaty Socjologa w Bieszczadach to podjąłem decyzję, że muszę go sprzedać i kupić w końcu czymś co będę mógł wozić ze sobą zawsze i latać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MG78: m2p i mm to zupełnie inna półka. Ja bym poczekał do premiery mm i na podstawie tego kupiłbym ma/mm. A jeśli budżet Cię nie ogranicza to bierz m2p. Pamiętaj jednak że nie będziesz mógł nim latać w tylu miejscach ile ma czy mm, przydałoby się wtedy też wyrobić sk
  • Odpowiedz
@JohnnyAK11: UAVO to nie problem, robiłem badania, kursy itp jak kupiłem P3 w 2016 chyba.

Ten rozmiar może być dla mnie bardziej istotny za granicą, gdzie w dupie będą mieli jakieś polskie papiery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: w takim razie może być też mp1, lepszy zasięg, aparatura i czas lotu od MA, a aż tak wagą nie odstaje.
A opcja full wypas to zakup mp2+Spark
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: mm też może być alternatywą, jednak przyznaj że to zbyt piękne aby było prawdziwe, przecież nawet DJI nic o tym nie mówiło.
DJI ma zwyczaj zabijania własnych produktów (np. linia mavic 2 powybijała większość Phantomów), ale raczej czegoś takiego nie zrobią
  • Odpowiedz