Wpis z mikrobloga

@ZespolmBanku - Chciałbym dowiedzieć się dlaczego ja jak i inni użytkownicy mBanku nie możemy robić przelewów do firmy Coinbase. Zakup kryptowalut w Polsce jest w 100% legalny, a Coinbase jest najwiekszym kantorem na swiecie prowadzonym przez amerykanska firme. Gdy probuje wykonac przelew na konto firmy Coinbase dostaje komunikat, ze wykonanine przelewu nie jest mozliwe ze wzgledow bezpieczenstwa. O czyim bezpieczenstwie jest mowa? Na pewno nie moim, bo jesli dzis nie moge wykonac przelewu do amerykanskiej firmy, legalnie dzialajacej w UE, majacej konto w UE to czego moge spodziewac sie jutro? Czy bezpieczenstwo polega na tym, ze nie moge w pelni dysponowac swoimi srodkami zgromadzonymi w banku? Kto w banku ocenia, ktory przelew jest dla mnie bezpieczny, a ktory nie?

#bitcoin #kryptowaluty
  • 24
  • Odpowiedz
nie moge wykonac przelewu do amerykanskiej firmy, legalnie dzialajacej w UE, majacej konto w UE to czego moge spodziewac sie jutro?


@ZespolmBanku to jest #!$%@? jakiś absurd by blokować najbardziej uregulowaną i kontrolowanąprawnie giełdę. Oni się spowiadają z AMA/KYC przed stosownymi urzędami. Jak usprawiedliwiacie blokowanie takiego podmiotu?
  • Odpowiedz
@hash6785: To jest #!$%@? żałosne że w tym systemie finansowym ktoś #!$%@? decyduje na co wydajesz swoje pieniadze. Jakim #!$%@? prawem? Takie coś powinno byc karane. To #!$%@? twoje pieniadze, oni tylko świadczą usługi na czym też zarabiają. To jest totalny absurd że pieprzony usługodawca się #!$%@? i decyduje co z nimi zrobisz. Prawnie pewnie mogą to robić, ale to świadczy tylko o tym że to prawo jest złe. Coś
  • Odpowiedz
@hash6785: Odpiszą ci że to zapewne w trosce o to by środki klientów banków nie były wyprowadzane na giełdy kryptowalutowe. OFC szczególnie z AML/KYC Coinbase ( ͡° ͜ʖ ͡°) mBank jest jednym z najgorszych banków w Polsce a Wy tam dalej trzymacie swoje pieniądze...
  • Odpowiedz
@johnmorra: Wiem, ale to co innego. Po prostu wypowiedział umowę świadczenia prowadzenia rachunku dla jakiejś firmy. Ma prawo. Zupełnie co innego niż decydowanie co kto robi ze SWOIMI pieniędzmi i na co chce je wydać. Problemem jest tu również to że prywatny użytkownik jest zmuszony do korzystania z usług banków i nie ma alternatywy, przy czym te Mooga mu się wtrącać co robi ze swoimi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@johnmorra: Jakiego prania? Oni nie odpowiadają za to i nie poniosą konsekwencji jeżeli nawet wykorzystałby to krypto do prania. Poza tym jak ma prać pieniądze, które najpierw jawnie i legalnie posiada na rachunku bankowym? Proces powinien byc odwrotny. Najpierw się pierze po to żeby zalegalizować posiadanie fiata. On go posiadał legalnie, fiskus ani prokuratura sie nie #!$%@?ły. CO ma prać? Ty masz świadomosć jaką głupotę napisałeś? Poza tym banki nie
  • Odpowiedz
  • 0
@ZespolmBanku nie mam u was konta i z tego co widzę raczej miał nie będę, ale mimo to jak najbardziej domagam się odpowiedzi. Jakim prawem decyduje ie na co wasz klient może wydać swoje pieniądze a na co nie?
  • Odpowiedz
@Obruni: @plaisant: Oni nawet nie wiedzą dokładnie o jaka sprawę chodzi i o jakiego klienta. To jacyś ludzie nie mający żadnej wiedzy, zajmujacy się socialmediami 20 firm jednocześnie. Napisali maila do mbanku z pytaniem. Albo nie dostana odpowiedzi, albo jakąś idiotyczną regułkę.

W Polsce prawnym środkiem płatniczym jest waluta emitowana przez NBP. To że jakaś prywatna firma świadczy usługi w tym zakresie nie znaczy że moze robić co chce. Żeby świadczyć tego typu usługi trzeba mieć zgodę ministerstwa finansów, koncesję, spełnić masę warunków i działać według jakichś wytycznych.

Tak samo jak w innych strategicznych, istotnych dla funkcjonowania państwa, gospodarki, społeczeństwa dziedzinach te są regulowane przez państwo, ponieważ mamy kapitalizm, ale nie można w tego typu sprawch pozostawić wszystko bez kontroli. Tak samo regulowana jest np. energetyka. Nie mogą sprzedawąć powqyżej danej marży i tego typu rzeczy, bo fima świadcząca takie usługi w kapitaliźmie nie może
cyberpunkbtc - @Obruni: @plaisant: Oni nawet nie wiedzą dokładnie o jaka sprawę chodz...

źródło: comment_nsuItL8JmPJTzwnMhzTfFMwwSeoGLL97.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku: Dziękuję za interwencje

Potwierdzam, właśnie wykonałem testowy przelew na Coinbase

@OPcodeRTI: jakbyś chciał to już działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@cyberpunkbtc: Jednak zespol mBanku na wykopie ma wieksze mozliwosci niz konsultant na czacie. Od konsulatanta dostalem tylko formulke ctrl + c, ctrl + v, a nastepnie zlozylem reklamacje.
  • Odpowiedz
@hash6785: ciekawe ja złożyłem bardziej skomplikowaną reklamację. Zobaczę co mi odpowiedzą .
A zasilenie coinbase bede robił kartą wielowalutową. Szybciej a wyjdzie na to samo co przelew z konta euro.
  • Odpowiedz