Wpis z mikrobloga

@Ipsy Nikt mi nie każe ani nie zabrania. Tak jak Opek może toczyć beke z religii, ja mogę toczyć bekę z wysrywów ateistycznych i tego, że tak naprawdę nie są ateistami tylko antyklerykałami. Ateistą nie musi walczyć z kościołem czy wiarą. Takie walki prowadzą tylko ludzie pokroju #gimboateizm
  • Odpowiedz
@ravenking: Akurat ty reprezentujesz gimbokatolicyzm i toczysz boje na tagu gdzie ludzie wrzucają śmieszne grafiki związane z wiarą, jakbyś nie zauważył. Chyba ci się coś pomyliło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jakbyście mieli #!$%@? to nie piekły by was dupy podczas takich akcji jak


@ravenking: Ale kogo tu piecze dupa i co to znowu za analne fiksacje. Jak dla mnie to jest beka z tych szamanskich obrzedow. Ludzie wzywaja smiesznie ubranego szamana ktory gada zaklecia i pędzelkiem kropi lokal magiczną wodą. To wszystko dzieje sie w europdjskim panstwie, w 21. wieku, a ludzie wciaz wierza w takie prymitywne gusla.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ravenking: ty widzę za to, że mówisz innym jak ateista się zachowuje lub nie. Nie ma jednej definicji. Nie ma też jakiegoś kodeksu postępowania ateisty. Wyśmiewanie zabobonów i szamanizmu to nie walka z kościołem, tylko racjonalizm i zwrócenie uwagi na komiczny aspekt kultów. Z takich bzdur mam bekę, niezależnie z której "świętej" księgi pochodzą i jaki zabobon reprezentują. A do tego antyklerykalizm nie wyklucza się z ateizmem.
  • Odpowiedz
@boguchstein Raczej takie zachowanie nie jest ani mądre ani tym bardziej nowoczesne. Wyśmiewanie innych ze względu na wiarę, wygląd itp. raczej nie świadczy o takiej osobie, że jest lepsza, a raczej odwrotnie.
  • Odpowiedz
@ravenking: wyśmiewam postawę, a nie ludzi konkretnych. Takie zachowanie, czyli jakie? Nabijanie się z szamanizmu i zabobonów? Kim jesteś, żeby stwierdzać co jest mądre, nowoczesne, czy co tam sobie jeszcze wymyślisz? Od kiedy nie można śmiać się z poglądów, czy wiary?
A jeśli moja wiara zakłada, że "ta" wiara(np chrześcijaństwo) jest głupia?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiara ma to do siebie, że z założenia można uzasadnić nią
  • Odpowiedz
@boguchstein Większego #!$%@? nie czytałem :D Nie ja stwierdzam co jest mądre i nowoczesny a raczej ty (ateiści) w każdym swoim wysrywie pijecie do średniowiecza i zabobonów, a wy że niby tacy nowocześni i mądrzy. Więc nie przekręcaj mojej wypowiedzi i naucz się czytać ze zrozumieniem. No i proszę poczytaj co to jest wiara, a wiara w sensie religijnym bo od tego twojego przykładu to nie mogę przestać się śmiać z
  • Odpowiedz
@ravenking: standardowo. Brak zdania i argumentów, to uciekasz się do inwektyw i ad personam. Już się przyzwyczaiłem, że każda krytyka magi i zabobonów, to wyzywanie ze strony wierzących w jedyną i słuszną religię. To nie żadna nowoczesność, bo zasady logiki i rozumowania są znane od wieków, tylko ludzie siedzący w swoich zaściankowych wiochach pełnych analfabetów kultywowali przekazywane przez rodziców brednie bez większego zastanowienia się. Całe szczęście dzisiaj dostęp do informacji
  • Odpowiedz
Wyśmiewanie innych ze względu na wiarę, wygląd itp.


@ravenking: za wyglad jasne ze nie, bo to rzecz na ktora nie do konca ma sie wplyw. To czy wierzysz we wrozke zebuszke, jahwe czy inne magiczne boge, krasnoludki, jednorozce, magiczne amulety, baze hitlera na ksiezycu i tego typu bzdury, to jest tylko i wylacznie twoja decyzja i jest to zalezne tylko od ciebie. Takie pierdy wrecz powinno sie wysmiewac, zeby w
  • Odpowiedz
@Bazarnia: lokal maca kosztuje około 3 miliony złotych, bo to franczyza i franczyzobiorca pokrywa większość kosztów, więc jeśli właściciele chcą poświęcenia bo wierzą że im Bozia pomoże odzyskać te 3 bańki włożone w biznes to ich sprawa. Większość tych plusujących za 3 miliony to by nawet zjadła gówna wszystkich żuli z Łodzi, a jeśli by w coś zainwestowali ten hajs to by przeszli na kolanach przez Atlantyk żeby im pomógł
  • Odpowiedz