Wpis z mikrobloga

Od pól roku, zdrowo się odżywiam+sport, zjechałem sobie 10kg (wiem, ze to nie dużo/szybko, ale jestem zadowolony) od ponad tygodnia stwierdziłem, że odstawiam węgle, tak konkretnie. Ciężko mi powiedzieć, czy moja dieta to już #keto czy jeszcze #lowcarb ale, mam pytanie, czy odstawienie węgli i przerzucenie się na tłuszcze, może skutkować tym, że od kilku dni chodzi za mną zapach dosłownie popcornu maślanego? czuje się tak, jakbym cały czas miał buzie masłem usmarowaną (ten charakterystyczny zapach) nawet wydaje mi się, że skórę i dłonie mam jakieś bardziej tłuste. Coś robię źle?
#lowcarb #keto #dieta #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
że od kilku dni chodzi za mną zapach dosłownie popcornu maślanego?


@mysz0n: No tak. To jest właśnie jeden z elementów dzięki którym już wiesz, że jesteś na keto/bliski keto.
Czyli właśnie ten zapach z ust.
Jednym śmierdzi kałem, drugim zgniłymi owocami, trzeciemu zjęczałym masłem.

Dlatego właśnie, większość osób na keto to samotnicy, bo ludzie w otoczeniu mają problem aby wytrzymać z taką osobą.
Najlepszym przykładem na to jest nasz wykopowy noob1980,
  • Odpowiedz
@mpitas3: @Twoj_ulubiony_profil: no własnie nie powiedziałbym, że to aceton, wczoraj szukałem sobie nawet tego w necie i wyskoczyło mi parę wątków na redicie, szukałem pod hasłem "maślany" zapach, ale ktoś tam fajnie określił to jako maślany popcorn. Od razu mówię, żaden ze mnie fachowiec diety, mistrz ketozy czy coś, po prostu od marca odżywiam się dość zdrowo i stwierdziłem, że w tej chwili spróbuje wyeliminować praktycznie wszystkie węgle (pieczywo, ryż,
  • Odpowiedz
@mysz0n: u niektórych tak bywa kiedy organizm jeszcze nie do końca wykorzystuje ketony jako źródło energii - a wtedy pozbywa się ich różnymi drogami - w oddechu, moczu, pocie. Po kilku dniach powinno przejść.
  • Odpowiedz
@mysz0n: Ja od T mlecznego (smietanka 30%, maslo 82% wciagam) pachne maslano. :)

#wwzuo od węglowodanów zeby sie psujo i dlatego na dietach Ww wali z papy. W zwiazku z tym wymyslono gumy do żucia i tic taci bez kcal. xD
  • Odpowiedz