Wpis z mikrobloga

Mirki, waszym zdaniem lepsze rozwiązanie to:
1. Mieszkanie ~60m2, Kraków, rynek wtórny, 3 pokoje, mieszkanie w bloku z lat 60, dojazd do pracy <1 godziny MPK, koszt 450k - 500k, kredyt hipoteczny, wkład własny w postaci gotówki i kredytowania reszty wkładu własnego
2. Parterowy dom ~90m2, 60km od Krakowa, 4 pokoje, nowobudowany dom, dojazd do pracy >1 godziny samochodem (być może bus), koszt 500k, kredyt hipoteczny, wkład własny w postaci działki

Rodzina 2+1

Robimy założenie: nawet jeżeli bańka jest, to nie pęknie przed 2022r. LUB nastąpi jedynie niewielka korekta cen mieszkań.

#krakow ##!$%@? #mieszkanie #dom #nieruchomosci

Opcja:

  • Mieszkanie 49.8% (103)
  • Dom 50.2% (104)

Oddanych głosów: 207

  • 34
@raFFcio:
- dom 90m to trochę bardzo malutki.
- 1h dojazdu do pracy to przegięcie, 10% życia spędzać na dojazdy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- Zależy czy jesteś mieszczuchem czy wolisz naturę i spokój i nie przeszkadza ci że masz daleko na imprezy.
Ja w twojej sytuacji czyli już z rodziną i dzieckiem starałbym się ogarnąć dom, ale większy i bliżej, albo poszukał bliżej roboty.
@albercik_: Zachód, po drodze 44.

@Rysiowata: @Astorre: @4833478: Właśnie też mi się wydaje że te dojazdy całkowicie #!$%@?. Ale jak patrzę na ceny to po prostu wydaje mi się, że mieszkanie w tej cenie, na kredyt, z perspektywą podniesienia stóp procentowych to masakra. A za dom relatywnie mniej się płaci. I dlatego też 90m2. Dodajmy jeszcze jakieś dotacje na docieplenie, fotowoltaiki itp..

@Rysiowata: W którym kierunku?
@raFFcio: Weź też pod uwagę, że dom raczej ciężej jest sprzedać a pewnie wynająć się w ogóle nie da. Mieszkanie jak kupisz i potem zmienisz zdanie to będziesz mógł je opylić albo wynająć i płacić kredyt z kasy od lokatorów, a sobie kuoić jednak dom na drugi ktedyt. Choć nie wiem czy to tak działa (nie brałem nigdy kredytu). Jak brać dom to taki żeby już był do końca życia a
@raFFcio: Z domem będziesz miał sporo #!$%@? jednak, bo trzeba wszystko ogarniać samemu + wokół domu i takie tam. A 60 km, nawet autostradą, to jest sporo i jeśli praca jest w Krakowie, to weź pod uwagę, że możesz z miasta wyjeżdżać z godzinę jak będą korki, a potem jeszcze z pół godziny co najmniej w trasie. Przy takich odległościach, to jak dla mnie Kraków. Musiałaby być duża przewaga cenowa lub
@raFFcio: Bier coś w samym mieście albo maksymalnie 10-20km za granicą miasta. Dojazdy cię zabiją a twoje dzieci będą miały #!$%@? życie poprzez mieszkanie na zadupiu i brak dostępu do sensownych szkół na poziomie więc koniec końców i tak skończysz z mieszkaniem w krakowie jak twoje dzieci wyjadą na studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Axatem: @raFFcio: Okolice Zawiercia. dom 140m2, działa 7700m2, do katowic 40km, bardzo dobre połączenie pociągiem, lub autem (bez korków pół godziny), do krakowa jakieś 60km, jeżdżę parę razy w miesiącu. jakbym miał codziennie tak dojeżdżać, to bym ocipiał (nie mówiąc ile bym wydał na paliwo)

@4833478: Da się wynająć, wszystko kwestia lokalizacji