Wpis z mikrobloga

k------a właśnie sobie uświadomiłam, że mój super ficzer genetyczny, którym zawsze szpanowałam jak się dało (możliwość położenia całego małego palca u jednej ręki ściśle na dłoni, bez zginania reszty - u drugiej nie mogę, więc wiem, jak się czujecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nie pozwala mi na płynne chwytanie na przykład G (bez wskazującego jak potrzebuję go do czego innego) na gitarze (,)

i co teraz, wielkie marzenia o muzycznej karierze poszły w p---u! (°°

#genetyka #gitara
noelo_cohelo - k------a właśnie sobie uświadomiłam, że mój super ficzer genetyczny, k...

źródło: comment_7UvfmR9I5IeNOYC43WLMnir4PW5F0IAY.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wihajster-do-tentegesowania: umiem zrobić przeprost na biurku, ale nie wiem, o co Ci chodzi. no w ogóle dawno się nie uczyłam akordu, czuję się jak na początku trochę, i jestem pewna, że to wina palca ;d ale czaisz, że drugi palec mi tak nie robi? a tak samo przykładam :( nie pierwszy raz przecież przykładam palce do gryfu i nie robię przeprostów na innych. (,)
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: rozumiem, że chcesz zagrać Gdur. Pierwszy paluch na dźwięk b (drugi próg struny A). Drugi paluch dźwięk G (trzeci próg struna E). Trzeci paluch opcjonalnie dźwięk D ( trzeci próg struna B). Opcjonalnie, dlatego że dźwięg D to kwinta akordu Gdur. Jak grasz pustą strunę B to masz tercję wielką czyli esencję akordu. Czwarty paluch dźwięk G na strunie E. Jak nie ogarniasz tego przeprostu, to złap dźwięk G
  • Odpowiedz