Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie panuje taka niechęć do feminizmu? Pytam bardzo serio. Naprawdę uważacie, że w kwestii równości płci jest wszystko cacy, albo - co lepsze - żyjemy w "matriarchacie"?

Tak przypomnę tylko, że kilka dni temu na główną weszło znalezisko o lesbijce, która popełniła przestępstwo w kosmosie jako pierwszy człowiek w historii. Dla mnie to wyjątkowy przypadek, że akurat zrobiła to taka osoba, ale w komentarzach można było przeczytać mnóstwo insynuacji o poprawności politycznej. No bo wiecie - to niemożliwym jest, aby kobieta miała kompetencje zostać astronautką. A do tego jeszcze była homosekualistką, więc wiadomo z jakich powodów musiano ją tam "upchnąć". Ktoś powie, że to były tylko żarty, ale dokładnie takie same "żarty" padały przy okazji publikacji pierwszego zdjęcia czarnej dziury - w gronie naukowców była kobieta i "hehehe, ona tam tylko z powodu politycznej poprawności". Później ktoś wytłumaczył, że jednak znalazła się tam nie przez przypadek i już na serio zaczęło się podważanie jej pracy i dorobku naukowego. Czyli dla jakiejś grupy osób wciąż było nie do uwierzenia, że kobieta może faktycznie wykonać porządną, intelektualną robotę na najwyższym poziomie.

To wszystko świadczy o tym, że jeszcze trochę roboty przed feministkami jest. Równe traktowanie w mojej ocenie powinno jeszcze dotyczyć nadmiernej seksualizacji kobiet w przestrzeni publicznej czy wciąż bardzo konserwatywnemu podejściu w przydziale społecznych ról.

To prawda, że kobiety w Europie mają najlepszą sytuację na świecie, ale co to zmienia tak naprawdę? Mamy siąść na laurach, bo w czymś przodujemy?

Tak naprawdę gdyby wykopki nie były takimi twardogłowymi dzbanami to dostrzegliby sensowność głównych postulatów feministek. Tym bardziej, że część postulatów pokrywa się ze postulatami wykopu, jak chociażby zrównanie wieku emerytalnego.

Śmieszy mnie sugerowanie, że feminizm wyznają wyłącznie jakieś oszołomy. Wykopki żyją w takiej bańce mydlanej, że feminizm odbierają nawet Curie-Skłodowskiej, która tak naprawdę przez całe życie była zatwardziałą feministką. Myślicie, że dziś by już nią nie była? Śmiem wątpić. Jako ciekawostkę powiem, że mianem "feministy" określili się jeszcze takie "oszołomy" jak Richard Dawkins czy Stephen Hawking.

#neuropa #4konserwy #feminizm #rozowepaski
źródło: comment_fedDaI69LYSUjWZ79Y7cIMRBXVtCL6sK.jpg
  • 29
Dlaczego na wykopie panuje taka niechęć do feminizmu?


@waro: bo w Polsce to mężczyźni są dyskryminowani. Wklejam przykłady z innego wątku:

Przywileje alimentacyjne - facet jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę zarówno w trakcie małżeństwa, a czasem nawet i po rozwodzie. W drugą stronę - brak jakichkolwiek obowiązków.
Dzieci po rozwodzie prawnie zawsze są przyznawane matkom.
Zwolnienie kobiet ze służby wojskowej
Wcześniejsza emerytura
Łagodniejsze wyroki za identyczne przewinienia.
Praktycznie brak konsekwencji za
@waro:

Tak przypomnę tylko, że kilka dni temu na główną weszło znalezisko o lesbijce, która popełniła przestępstwo w kosmosie jako pierwszy człowiek w historii. Dla mnie to wyjątkowy przypadek, że akurat zrobiła to taka osoba, ale w komentarzach można było przeczytać mnóstwo insynuacji o poprawności politycznej. No bo wiecie - to niemożliwym jest, aby kobieta miała kompetencje zostać astronautką. A do tego jeszcze była homosekualistką, więc wiadomo z jakich powodów musiano
Przywileje alimentacyjne - facet jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę zarówno w trakcie małżeństwa, a czasem nawet i po rozwodzie. W drugą stronę - brak jakichkolwiek obowiązków.


@Alex_Krycek: bzdura

Dzieci po rozwodzie prawnie zawsze są przyznawane matkom.


bzdura, vide wpis z gorących mirko sprzed 2 dni gdzie mirek wygrał taką sprawę.

Zwolnienie kobiet ze służby wojskowej

Tru

Wcześniejsza emerytura

Tru

Łagodniejsze wyroki za identyczne przewinienia.

Urojenia, brak dowodu czy badań w tym
@waro:

Naprawdę uważacie, że w kwestii równości płci jest wszystko cacy, albo - co lepsze - żyjemy w "matriarchacie"?

Nie uważam tak, ale rzeczywiście uważam, że w krajach pierwszego świata mężczyźni są bardziej dyskryminowani. Polska wyróżnia się szczególnie negatywnie na tym polu.

Czyli dla jakiejś grupy osób wciąż było nie do uwierzenia, że kobieta może faktycznie wykonać porządną, intelektualną robotę na najwyższym poziomie.

Wyciągasz błędne wnioski. Takie żarty o poprawności politycznej,
@waro: Tak, feminizm to jest rak obecnych czasow, a przede wszystkim wrzod na zdrowym organizmie lewicy. Banda jakichs kobiet przegrywow sobie wymysla przywile, jakies parytety, walke z patriarchatem, ktory nie istnieje. Chca walczyc o rowne prawa, to niech jada do Arabii Saudysyjskiej, czy innego panstwa w Azji, czy Afryce.

Wezmy na przyklad walke o rownce place, bezsens totalny, bo masz ustawowo zagwarntowane, ze kazdy dostaje tyle samo hajsu, nie wazne czy
@Alex_Krycek: Co do „łagodniejszych wyroków za identyczne przewinienia” - była kiedyś, jeszcze chyba w latach 90 taka polska kryminalna sprawa. Zabójstwo maturzysty. Kobieta, Monika Szymańska otrzymała wyrok dożywocia, choć nie zabiła tego chłopaka (była „mózgiem operacji”). Taki sam wyrok otrzymał jeden z mężczyzn, który bezpośrednio się do tego przyczynił. Wiec gdzie tutaj łagodniejszy wymiar kary? To kolejna bzdura, która napisałeś w swoim komentarzu.
@Reretos no ale chyba wykopki mają wiedzę o tym, że nie ma żadnych parytetów w NASA? Skąd więc przekonanie o tym, że ta kobieta została tam na siłę wepchnieta? Bo mi to na przykład w ogóle do glowy nie przyszło, chociaż mam wiedzę o parytetach na świecie.
@waro:

wykopki mają wiedzę o tym, że nie ma żadnych parytetów w NASA?

Pewnie jej nie mają.
Za to codziennie dowiadują się o programach parytetowych w innych dziedzinach, to i tutaj pomyśleli, że jak kobieta w "męskiej" branży, to pewnie z parytetu.
@waro:

Kult Maryi jako Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wyróżnia Kościół katolicki spośród innych wyznań chrześcijańskich w Polsce. Kult ma charakter ogólny i występuje w Polsce oraz w polskich parafiach przy skupiskach Polonii. Tytuł NMP Królowej Polski mówi o obecności NMP w historii polskiego narodu. Jan Długosz nazwał Maryję Panią świata i naszą. Tytuł Matki Bożej jako Królowej Polski sięga drugiej połowy XVI wieku. Wtedy to Grzegorz z Sambora po raz
@grubson234567: Ale głupoty. Sąsiad (patola trochę) zadzwonił na policję bo żona dusiła go kablem od żelazka, to dyspozytor go wyśmiał i nie przyjechali. Przemoc kobiet wobec mężczyzn jest w Polsce dozwolona i akceptowalna.
Co do łagodniejszych wyroków, fałszywych oskarżeń - jakie chcesz "badania"? Przejrzyj newsy kryminalne i popatrz na wyroki. Posiadanie cipy to zawsze okoliczność łagodząca.
Co do dzieci - to, że jakiemuś Mirkowi się udało nie ma nic do rzeczy.
@waro: dlatego, że nie wiem o co mają walczyć dziś feministki, a tym bardziej nie wiem o co walczą. Dyskryminacja kobiet w obecnych czasach nie istnieje, prawo dyskryminuje mężczyzn.
@grubson234567: widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, jeśli twierdzisz, że sądy orzekają podobne kary wobec kobiet i mężczyzn. Z góry uprzedzam, nim napiszesz agresywnego posta - pracy doktorskiej na ten temat to ci nie podrzucę, ale to jest oczywiste dla każdego, kto do czynienia miał.

Podobnie w sprawach rodzinnych - kobiety częściej bywają faworyzowane, w wydziałach rodzinnych i cywilnych jest dużo dużo więcej kobiet sędziów i to
@Bover: @Alex_Krycek: O jakie przewinienia konkretnie wam chodzi? O przekraczanie prędkości? No fakt, ładna laska ma większą szansę na uniknięcie mandatu. O zabójstwa? Te najgłośniejsze kończyły się albo dożywociem albo 25-latką dla morderczyń, czyli podobnie jak u mężczyzn. A zatem o jakich czynach mówimy?

I co w tym dziwnego, że w konserwatywnym kraju to kobieta częściej dostaje dziecko po rozwodzie? Przecież przed tym rozwodem to ona się tym dzieckiem głównie
@waro: nie pisz takich postów bo cię zjedzą. Tłumaczyć też nie ma sensu, dowiesz się najpierw że w Polsce prawnie kobiety mają lepiej, a ja udowodnisz konkretnymi przepisami że nie, dowiesz się że w praktyce "tak i każdy wie jak jest". I wtedy okazuje się, że w prawie nie ma, mimo że się zarzekali ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście żadnych statystyk nie mają, tylko wymyślają zmyślonych przyjaciół
@Bover: A gdzie ja pisałem cokolwiek o dyskryminacji kobiet?
Kobiety w Polsce raczej nie są dyskryminowane, chociaż na pewno mają trochę pod górkę np. w zawodach technicznych. W medycynie w sumie też, bo chociaż ilościowo dominują na tym kierunku to jednak facetom jest jakoś łatwiej zrobić większą karierę (i nie sądzę żeby to była jedynie kwestia mniejszych zdolności, tylko raczej tego, że wśród starszych i wpływowych lekarzy dominują faceci o dość
@falden: podpiąłeś się pod temat o rzekomej dyskryminacji kobiet. Uważasz, że na wolnym rynku usług medycznych mniejszość mężczyzn robi większą karierę? To wygląda, jakbyś albo dyskryminował kobiety, albo...
@grubson234567 Większość z tego co napisałeś to "nic takiego w prawie nie ma" i #!$%@? z tego jak w życiu jest, to, że jakiś Mirek ostatnio wygrał prawa rodzicielskie nie zmienia tego, że w zdecydowanej większości przypadków wygrywa matka. W kwestii uczelni, w moim mieście jest na ponad połowie kierunków technicznych także nie "praktycznie niewystępujące". Co do ostatniego, możesz podlinkować jakikolwiek obiekt publiczny że wstępem tylko dla mężczyzn?
@Bover: Przecież nawet nie zaplusowałem pierwszego wpisu. Odniosłem się do kolejnych wpisów o rzekomej dyskryminacji mężczyzn w sprawach karnych czy rodzinnych.

Swoją drogą skoro (zdaniem konserw) lewactwo tak dyskryminuje mężczyzn to jak to możliwe, że w najbardziej lewackich krajach jest równy wiek emerytalny i w miarę równy podział praw i obowiązków związanych z dziećmi? Chyba machnę niedługo jakiś osobny wpis o tym paradoksie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@falden: właśnie chodzi głównie o to co napisałeś, taka prawna dyskryminacja de facto nie występuje (chociaż są niuanse, np mężczyzna może się pozbawić płodności a kobieta nie, bo jej płodność to nwm, sprawa państwowa?) chodzi o postrzeganie i wychowanie. Przy wysokich stanowiskach i poważnym biznesie ważne są umiejętności, ale trzeba też umieć zakręcić się w grupie i wzbudzić zaufanie na tyle żeby awansować i ktoś chciał w ciebie zainwestować i ci