Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Szakszuka z chorizo już tu była ale niezmiennie ją uwielbiam! Tym razem posypałam ją jeszcze dojrzewającym serem, kolendrą i chili

Szakszuka z chorizo
Na dwie porcje:
100g chorizo
4 jajka
Puszka pomidorów
100g cebuli
110g papryki
3 ząbki czosnku
70g masła
Pietruszka
Kolendra
Chili
Sól, pieprz, ostra papryka, kumin
Opcjonalnie dojrzewajacy ser (nie ujęty w makro)

Chorizo pokroić w plasterki i podsmażyć, dodać masło i posiekaną cebulę i czosnek. Smażyć do miękkości. Zalać pomidorami, przyprawić i lekko zredukować.
Zrobić zagłębienia na jajka, wbić i smażyć na wolnym ogniu. Jak białko będzie prawie ścięte przykryć pokrywką na 2-3 minuty. Gotowe posypać zieleniną i genialne śniadanie zrobione :)

MAKRO: 1259kcal 56B 105T 23W
PORCJA [1/2]: 629kcal 28B 52T 11W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw #mirkoprzepisy
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Szakszuka z chorizo już tu była ale niezmiennie ją uw...

źródło: comment_6btz6VSXne8v46epYUsBmHtMgRp8UVwC.jpg

Pobierz
  • 13
@chixi: z tym masłem nie trzeba aż tak dużo, ze 100g chorizo i tak się ładnie wytopi, ale wiadomix ze będzie smaczniejsze (σ ͜ʖσ)
Btw na talerzu można dodać jeszcze jakiś serek np kozi, ale almette tez daje rade
@chixi: daje jeszcze oliwki zielone, bez papryki robię - zapomniałaś napisać kiedy dodajesz.
no i ser pleśniowy mi tu pasuje na koniec - żeby się rozpuścił..
a tak identyczny zestaw, nawet kmin rzymski też daję. xD
Uwielbiam taką. Najlepiej jak się uda, żeby się jeszcze żółtka nie ścięły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Własnie miałem robić przed chwilą, ale nie mam jajek.. będzie na kolacje - teraz to
@vuxiu można w ogóle bez masła ale tu makro ma się zgadzać :)

@Sarza01 razem z cebulą ale już nie mogę edytować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dla mnie w zasadzie wszystkie wariacje dozwolone, tylko kumin i pomidory są obowiązkowe :D