Wpis z mikrobloga

@92feliks: nigdy na tym nie myślałem - ale faktycznie zarówno w słowach "auto" jak "płci" występuje coś pośredniego między "u" i "ł". Niemniej jednak prawie każdy Polak (napisałbym "każdy", ale @gimnazjumqqq jest wyjątkiem) sobie z wymową tych wyrazów jakoś radzi - zatem nie komplikowałbym tutaj jakoś ortografii.

Szczególnie, że i z naszą "klasyczną" ortografią nie każdy sobie radzi i wielu ludzią ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawia ona
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@haes82: szkoda, że nasza ortografia nie zmienia się bardziej dynamicznie; szczególnie żal jest mi, ze podczas ostatniej reformy nie do końca zmieniono zasady dla u/ó w nieodmiennych/odmiennych wyrazach
@gimnazjumqqq: @MajsterZeStoczni: @haes82: kiedyś zapis "ł" oznaczał palatylizowane l, co jest tą specyficzną wymowa warszawskiego lub teatralnego "ł", a dopiero później obrał tej wymowy obecnie obowiązującej
kiedyś zapis "ł" oznaczał palatylizowane l, co jest tą specyficzną wymowa warszawskiego lub teatralnego "ł", a dopiero później obrał tej wymowy obecnie obowiązującej


@92feliks: Tak, wiem - wschodni Słowianie i Kresowiacy do dzisiaj tak mówią, aktorzy starszej daty też.