Wpis z mikrobloga

@jmuhha: takie myślenie to częste, jak z naprzeciwka coś jedzie to wyprzedzają na kopertę, a jak dogonisz w korku i zapytasz, to „aaa panie miejsca nie byłoooo” i #!$%@? dojadę szybciej niż Ty, ale przynajmniej od dwóch minut stoisz xD

Pojechała menda?
  • Odpowiedz
@jmuhha: swoją drogą, w niedzielę to serio ten kurier nie miał powodu by się spieszyć. Żadnych dostaw, tylko przewóz między oddziałami (o ile w ogóle)...

Mało jeżdżę, ale pamiętam parę sytuacji gdzie zwątpiłem po omijaniu na kopertę przez TIRa...
  • Odpowiedz
@jmuhha: #!$%@?ąc od sytuacji, to ten obrazek wywołuje u mnie facepalma. Droga nienajgorszej jakości obok, ale ktoś na elektryku musi jechać główną drogą. Jak się poruszam rowerem, to unikam dróg jak tylko mogę, nawet kosztem zwiększania dystansu, bo wysoko cenię sobie czas niespędzony w szpitalu. Ale niektórym się do rozsądku nie przemówi. MOGE TO JADE. A potem leży w rowie połamany. I co z tego, że miał rację, skoro kończyn mu
  • Odpowiedz
@NyanNyan: też trzymam się takiej zasady, wszelkie drogi większe omijam szerokim łukiem, albo jadę po chodniku.

Wybieram albo ścieżki, albo też te drogi oznaczone zielonymi kropkami w google mapach, gdzie czesto ruch jest bardzo mały.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Trzymaj się mirku! Między innymi dlatego kupiłem #gravel, a nie szosę, żeby jechać sobie spokojnie na tej szutrowej drodze obok, a nie ścigać się po głównej z tymi #!$%@? wiozącymi pilnie bułki, wędliny itp. ( ͠° °)

ps. polecam lusterko rowerowe, można trochę się przygotować jak widzisz, że szarżuje na gazetę.
  • Odpowiedz
@NyanNyan rower to nie uczestnik ruchu drugiej kategorii, owszem można unikać większych dróg, ale jeździ się na równych prawach i to kierowca samochodu powinien zachować większą ostrożność bo jedzie szybciej i wykonuje manewr wyprzedzania.
  • Odpowiedz
@rafaldo: wszystko zwalcie na kierowców osobówek :) mają uważać na rowerzystów, pieszych, ludzi na 50ccm, ale też na ciężarówki, które mają ich w dupie i motocyklistów, którzy z paprochu na lusterku urastają do rozmiaru 1:1 w 2 sekundy, bo lecą 200km/h+.

Serio, tu chodzi o rozsądek. Piszę to jako pieszy, kierowca roweru i pojazdów mechanicznych.

I nie twierdzę, że rowerzysta to uczestnik ruchu drugiej kategorii choć, szczerze, czasem tak jest, bo
  • Odpowiedz
  • 12
@NyanNyan jako kierowca nie masz żadnych przywilejów tylko przepisy ruchu drogowego. Owszem drogi są tworzone z myślą o kierowcach samochodów czy to osobowych czy ciężarowych, ale mogą z nich korzystać także inni uczestnicy i trzeba to uszanować a nie zachowywać się jak Pan i władca bo mi się należy.
Nie sądzę że większą rowerzystów nie zna przepisów, ale na pewno większość kierowców pomimo znajomości łamią je nagminnie.
  • Odpowiedz
@NyanNyan: niestety, infrastruktura w tym kraju to smutny żart. Nie mam połączenia rowerowego między 2 miastami gdzie jeżdżę rowerem do roboty i jestem zmuszony jechać po dk.
  • Odpowiedz