Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #praworacy #urzadpracy #pytanie

Mirki jest coś takiego jak zwrócenie kosztów dojazdu do pracy?
Dziennie robię ponad 60 km i to benzyna, ostatnio mi kumpel w robocie powiedział że coś takiego istnieje...

No i byłem w urzędzie i babka mi mówi że pierwszy raz o tym słyszy, ale jak jej wczytałem artykuł na necie to zadzwoniła do kogoś i jednak coś takiego jest, ale nie wiadomo czy już zniesione czy coś i ma mi dać znać...

To jak? Na czym by to polegało?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziennie robię ponad 60 km i


@dleifteh: sam podjąłeś tą pracę czy zostałeś tam oddelegowany, chyba wiesz do czego dążę i w którym przypadku dostałbyś zwrot.
  • Odpowiedz
@dleifteh: i drugie

"W przypadku ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu do pracy od pracodawcy, możliwość taka występuje tylko wtedy, gdy pracownik został oddelegowany do pracy przez pracodawcę. A więc w przypadku dobrowolnego przyjęcia oferty pracy w miejscowości, która jest oddalona o 20, 50, czy 200 km od miejsca zamieszkania, opłatę za dojazdy należy pokryć samodzielnie

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zwrot-kosztow-dojazdu-do-pracy"
  • Odpowiedz
@dleifteh: Czyli w sumie mozesz sie domagac jeżeli w------i CIe do pracy gdzies z urzedu, lub gdy pracodawca wysyla Cie w delegacje. W innym wypadku nie.
  • Odpowiedz