Wpis z mikrobloga

Śledzę sporo dyskusji na zagranicznych stronkach dotyczących przyszłej generacji konsol, gdzie są dość ogarnięci ludzie, również z branży. I po kilku potwierdzonych info i przeciekach (wśród oczywiście setek mniej wiarygodnych), w zasadzie już wszyscy doszli do konsensusu, że przewidywana moc samego gpu ps 5 będzie na poziomie geforca 2070/2080 (czyli koło 14 teraflopów na standardzie gnc amd) co potwierdzają w zasadzie benchmarki tajemniczych układów, które są powiązane z amd. Na dzień dzisiejszy robi to wielkie wrażenie i widać, że Microsoft i Sony idą znowu w stronę półki premium (jak z 360 i ps 3) a nie takiego low-mid enda sprzętowego (jak ps 4 i xbone), co jest pewnie spowodowane statystykami, które mówią że ludzie chętnie kupują flagowe telefony za 1k dolarów, więc konsola za 450-499$ nie robi już takiego wrażenia cenowo. Ale ja nie o tym xD
Po prostu gdy do polskich mediów przedostaje się taka informacja o potencjalnej mocy nowych konsol, pecetowcy jak jeden mąż wyśmiewają takie info, w komentarzach jest festiwal #!$%@?#$nia o 30 fps i przekonaniu, że graficznie będzie słabo, 4k można włożyć między bajki i w ogóle pc zawsze będzie lepszy. Szkoda tylko, że nie ich pc xD i oczywiście jakimś cudem tacy ludzie zapominają, że obecnie, jako osoba mająca dobry pc, muszę stwierdzić że komputer bardziej się teraz kojarzy z maszyną do fortnite'a i lola a nie dużymi exclusivami jak kiedyś. Tutaj konsole górują strasznie nad pecetami. Także gardzę takimi robakami zaprzeczeniowcami i smutam jak porówna się poziom dyskusji na ten temat u nas do for zagranicznych. A co do gpu na poziomie 2080 to jak się uzmysłowi, że konsole będą dopiero za półtora roku, czyli taka 2080 będzie max mid-lekko high endem wtedy, to już nie wydaje się takie nieprawdopodobne, że podobnej mocy układ graficzny pojawi się w nowych konsolach. Dobra, musiałem się wyżalić elo
#ps4 #xboxone #ps5 #gry #pcmasterrace #amd
stefan8800 - Śledzę sporo dyskusji na zagranicznych stronkach dotyczących przyszłej g...

źródło: comment_91q9WMnfv0QiXp15ilaaTp5Pmuxg9Spm.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@stefan8800 a na tej konsoli odpalę Arme 3, WoW'a, Rust, większość rts'ow, stalkera, wiedźmina 1, fallout 1 i 2, diablo, większość starych crpg? mógłbym tak wymieniać godzinami. Konsolowe dzbany myślą że tylko one mają exclusivy, a na pc było to od dawna nim Sony reklamowało się tym ;)
  • Odpowiedz
@stefan8800 #!$%@? specyfikację, 4k było już na pro i gry na moim TV wyglądały obłędnie, gorzej nie będzie ;)
Nie mogę się doczekać Gran Turismo 7, Horizon: ZD2, Tekkena albo GTA VI 2 lata przed PC xD
  • Odpowiedz
@stefan8800: Ja właśnie gdyby nie to, że konsole obecnej generacji to kupa złomu, to pewnie nawet bym się zaopatrzył. Ale grać w 30 FPSach? Po moim trupie xD Nie da się na to patrzeć i nie rzygać jak ktoś jest przyzwyczajony do 60. Jak nowym minimum będzie 60 a niektóre tytuły będą miały więcej (w 1080p chociaż), to wtedy będziemy mogli rozmawiać. Najlepiej jeszcze jakby wstecznie kompatybilne toto było i
  • Odpowiedz
@stefan8800: zalezy w co lubisz grac, na padzie ciezko grac w fps czy strategie. W PC jest tez opcja kilku monitorow i ogolnie jeszcze mozesz robic zdecydowanie wiecej rzeczy na raz. Slabo mi sie skladniowo podoba ta moja odpowiedz ale dopiero co wstalem xD mam nadzieje ze zrozumiecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stefan8800: mi się komp starzeje, 980Ti i i7 6700k, jak wyjdą te konsole to kupię Xboxa Scarletta, I będzie spokój na kilka lat za ułamek ceny a jeszcze przy cloud gamingu to jak będę chciał i na pc pogram :-) niestety jeszcze rok trzeba czekać
  • Odpowiedz
@stefan8800: Co ty #!$%@? trepie. To że tobie twój komputerek kojarzy się z lolem czy fortnitem to współczuję. Odkąd gry z xklocka są na piecu to jest tam więcej gier niż kiedykolwiek. Jedyne exy ma teraz sony. Mówię to jako gracz pecetowy ale także przez wiele lat jako konsolowiec zaczynając od poczciwego szaraka.
  • Odpowiedz
A na kiedy zapowiadają premiery? Na święta syn już będzie miał 6 lat wiec konsola pod choinkę będzie jak znalazł
  • Odpowiedz
@Chemical_Brother: no zgadzam się i co? ja tylko zareagowałem na jakiś durny koment, że exclusivy na ps 4 to jakieś pustaki to nakręcania sprzedaży czy coś xD a PC nie zaprzeczysz, że to nie są złote czasy 95-2005 kiedy było w uj exclusivów AAA itd. Teraz jedynie multiplatformy, gry indie i multi. Rozsądnie mieć i kompa i konsole i tyle
  • Odpowiedz
@stefan8800: Na PC gram od ~1996 roku i poza pegazusem oraz roczną przygodą z X360 to piecyk był moją główną platformą do gier. Zawsze mid to high end. PC kojarzy ci się głównie z maszynką do gier sieciowych? U mnie niestety jest podobnie. Gdy wspominam początki tej dekady, 00 czy lata 90 to do głowy przychodzą dziesiątki niesamowitych tytułów. Masa RTSów, rpgów, strzelanek itp. Tytuły w większości obecne tylko na
  • Odpowiedz
@WypiorePosprzatamNaprawie: kupuj używaną ps 4 za parę stów, gry też z allegro albo z promocji które są co chwila dosłownie na ps storze i nadrabiaj zaległości zajebisty% gier single, których niestety na pc ze świecą szukać. A jak wyjdzie ps 5 to wszystkie gry prawdopodobnie ci przejdą na nią bo będzie wsteczność kompatybilna
  • Odpowiedz