Wpis z mikrobloga

Śledzę sporo dyskusji na zagranicznych stronkach dotyczących przyszłej generacji konsol, gdzie są dość ogarnięci ludzie, również z branży. I po kilku potwierdzonych info i przeciekach (wśród oczywiście setek mniej wiarygodnych), w zasadzie już wszyscy doszli do konsensusu, że przewidywana moc samego gpu ps 5 będzie na poziomie geforca 2070/2080 (czyli koło 14 teraflopów na standardzie gnc amd) co potwierdzają w zasadzie benchmarki tajemniczych układów, które są powiązane z amd. Na dzień dzisiejszy robi to wielkie wrażenie i widać, że Microsoft i Sony idą znowu w stronę półki premium (jak z 360 i ps 3) a nie takiego low-mid enda sprzętowego (jak ps 4 i xbone), co jest pewnie spowodowane statystykami, które mówią że ludzie chętnie kupują flagowe telefony za 1k dolarów, więc konsola za 450-499$ nie robi już takiego wrażenia cenowo. Ale ja nie o tym xD
Po prostu gdy do polskich mediów przedostaje się taka informacja o potencjalnej mocy nowych konsol, pecetowcy jak jeden mąż wyśmiewają takie info, w komentarzach jest festiwal #!$%@?#$nia o 30 fps i przekonaniu, że graficznie będzie słabo, 4k można włożyć między bajki i w ogóle pc zawsze będzie lepszy. Szkoda tylko, że nie ich pc xD i oczywiście jakimś cudem tacy ludzie zapominają, że obecnie, jako osoba mająca dobry pc, muszę stwierdzić że komputer bardziej się teraz kojarzy z maszyną do fortnite'a i lola a nie dużymi exclusivami jak kiedyś. Tutaj konsole górują strasznie nad pecetami. Także gardzę takimi robakami zaprzeczeniowcami i smutam jak porówna się poziom dyskusji na ten temat u nas do for zagranicznych. A co do gpu na poziomie 2080 to jak się uzmysłowi, że konsole będą dopiero za półtora roku, czyli taka 2080 będzie max mid-lekko high endem wtedy, to już nie wydaje się takie nieprawdopodobne, że podobnej mocy układ graficzny pojawi się w nowych konsolach. Dobra, musiałem się wyżalić elo
#ps4 #xboxone #ps5 #gry #pcmasterrace #amd
stefan8800 - Śledzę sporo dyskusji na zagranicznych stronkach dotyczących przyszłej g...

źródło: comment_91q9WMnfv0QiXp15ilaaTp5Pmuxg9Spm.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka: przypadkiem flagowce samsunga albo huaweia nie mają większej liczby sprzedanych sztuk niż ich mid endy? Tak czy siak, obecnie sprzedaż spada przez nasycenie rynku ale jeszcze niedawno każdy flagowiec sprzedawał się w milionach egz juz nie mówiąc o iphonach i samsungach. Wbrew pozorom świat trochę się rozwija i ludzie mają łatwiejszy dostęp do technologii premium ( ͡° ͜ʖ ͡°) może w Polsce tego nie widać
  • Odpowiedz
@stefan8800: Nie rozumiem tego hejtu na konsole. Owszem niektóry gry lepiej grać przejść na PC bo wyglądają lepiej albo/i mają 60fps lub nawet 120/144. Tylko, że wymaga to naprawdę dobrego i drogiego sprzętu. Ostatnio grałem w God of War na PS4. Grafika jest bardzo dobra. Lepsza niż w grach w które grałem ostatnio na PC. Horizon Zero Dawn też jest super. Ale oczywiście są też minusy gry na konsoli. Mam
KrzysiekD - @stefan8800: Nie rozumiem tego hejtu na konsole. Owszem niektóry gry lepi...

źródło: comment_K2LxzuomHOkYln0mSGm8w0Cpw0qVuc1d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kontowykop: stwierdzenie, że 1.5 - 2 roczna topowa karta to generacja do tyłu, szczególnie, że potwierdzono wsparcie RTX, i nieprawdziwe info, że ''PC będzie mieć exy od Sony'' tak jakby miał dostawać ich system sellery to taki bait średnio na jeża
  • Odpowiedz
@KrzysiekD: no wiadomo ze mocny pc jest sporo drozszy od konsoli ale za wydajnosc i lepsza grafike sie placi. Jak ktos nie ma problemu wydac 5 czy 10k zl na nowy PC co kilka lat to PC zawsze bedzie lepszym wyborem dla takiej osoby. Jesli kogos nie stac to wybierze konsole.
  • Odpowiedz
@stefan8800: ale właściwie to o czym jest ten twój wpis? Wyższość PCtów jest oczywista bo to zupełnie inna półka cenowa i sprzęt o ogromnym zakresie zastosowań
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: Przecież 60 FPS w singlu to dopiero domena obecnej generacji w wersji Pro/X, wcześniej było 30 FPS. Już nie mówiąc o poprzedniej generacji gdzie 25 FPS to nie była taka oczywista sprawa xD
Dopiero od niedawna da się grać na konsoli jak człowiek, wiem bo miałem PS3 i to było niesamowite gówno, co z tego że wychodziły na to fajne tytuły jak od niskich framerate aż oczy bolały, nawet
  • Odpowiedz
@Wu70: o tym, że w Polsce taka dyskusja kończy się wysrywami obu stron marginalizujące przesmiewczo tą drugą stronę a na forach zagranicznych z niczym takim się nie spotykam i sa normalne kulturalne dyskusje
  • Odpowiedz
@Dave987654321: cinematic experience( ͡° ͜ʖ ͡°) mało która gra trzymała twardo 30 fps, na tej generacji to chociaż już standard + okazjonalne tryby 60 fps w niektórych grach. Trudno mieć możliwości, że na next genie który będzie wielokrotnie mocniejszy, 60 fps nie będzie standardem tym bardziej na 1080p.
  • Odpowiedz