Wpis z mikrobloga

Jakie właściwie są korzyści z I klasy w #pkp? Co właściwie otrzymujemy za tę o wiele (+50% i więcej) wyższą cenę? Nieco wygodniejsze siedzenia to jedyny plus... Myślałem zawsze, że jeszcze jakąś gazetę się otrzyma, poczęstunek, rabat na WARSa, a tu nic. O takim luksusie jak wyświetlacz przed każdym siedzeniem z Netflixem nawet nie marzę, chociaż miło by było.

W zasadzie to mi się zdaje, że innym niezamierzonym plusem I klasy (i jej wysokiej ceny) jest to, że taki wagon jedzie często prawie pusty, przez co jest cisza i spokój, nie ma madek z Brajankami ani Grażyn godzinami dyskutujących przez telefon itp.

#kolej #pociagi #podroze
  • 15
  • Odpowiedz
@haes82: W II klasie jest osiem siedzeń w przedziale (4 w rzędzie), w I jest 6 (3 w rzędzie) przez co masz więcej miejsca. No i największa zaleta to mniej ludzi, na często uczęszczanych trasach w II klasie stoisz na korytarzu, w I klasie raczej Ci się to nie przydarzy.
  • Odpowiedz
W II klasie jest osiem siedzeń w przedziale (4 w rzędzie), w I jest 6 (3 w rzędzie) przez co masz więcej miejsca.


No tak, wygodniejsze i jest ich mniej.

No i największa zaleta to mniej ludzi, na często uczęszczanych trasach w II klasie stoisz na korytarzu, w I klasie raczej Ci się to nie przydarzy.


@szalej123: od dobrych kilku lat każdy jeden pociąg Intercity/TLK, jakim jeździłem, miał miejscówki. Chyba
  • Odpowiedz
  • 1
@haes82 nieprawda że jedynka jest 50% droższa. To jest 20-30% Tylko takie to jest wrażenie bo w drugiej klasie masz różne bilety promocyjne typu Wczesniej 30,20,10 albo Taniomiastowy i dlatego bywa taka różnica pod 50% A na pierwszą klasę jedyna promocja to bilet seniora do osób 60+
  • Odpowiedz
  • 2
@szalej123 coraz więcej jest 6 miejscowych przedziałów w drugiej klasie. Chcesz takim jechać to np wybierz kategorię IC zamiast TLK gdzie bywają te 8 miejscowe przedziały.
  • Odpowiedz
  • 0
@haes82 i właśnie tu widać że pkp Intercity mało dosadnie podkreśla że to jest bilet promocyjny. Takie coś jest wprowadzane na czas nieoznaczony ale mogą to wycofać w każdej chwili. A potem zbulwersowanie wychodzi wśród ludzi że była podwyżka ( ͡ ͜ʖ ͡) A to tylko wycofanie promocji.
  • Odpowiedz
@haes82: W #!$%@? masz mini posiłek i kawę/herbatę w filiażance, a w IC/EIC masz ciszę i mniejszy (lub brak) tłoku. Od kiedy straciłem zniżki studenckie, to jeżdżę zawsze 1 bo wtedy cena nie robi różnicy.
  • Odpowiedz