Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirki i Mirabelki

Ostatnimi czasy trochę wkręciłem się w przejażdżki rowerowe, w związku z czym chciałem sprawić sobie jakiś smartwatch / opaskę sportową / zegarek sportowy
Nadarzyła mi się właśnie dobra okazja na wybranie jednego z poniższych modeli:
- Garmin Forerunner 235
- Garmin Forerunner 735 XT
- Huawei Watch GT Active
- Samsung Galaxy Watch Active

Przy wyborze kieruje się przede wszystkim dokładnym pomiarem tętna i przejechanej trasy (good GPS) + dobrą synchronizacją tych parametrów ze Stravą. (Jako telefonu używam i używać będę Huawei`a).

Byłbym dźwięczny za uwagi, spostrzeżenia kogoś kto może przetestował powyższe modele w boju, czy to szosa, MTB czy inne bicykle.

Udanego wieczoru

#rower #smartwatch #garmin #huawei #samsung #strava
  • 9
@toffik03 735, bo do 235 nie wygrasz śladu trasy(można za pomocą aplikacji connectiq ale to mniej wygodne). Zobacz też ceny 245,935 a nawet f3hr. Powinny dłużej na baterii trzymać. Użytkownik 735(a wcześniej między innymi 230 czyli 235 bez tętna) here.
@panato

To pierwsze koty za płoty..."populistyczne" zabawki odrzucam w sumie nie specjalnie mi potrzebna obsługa wiadomości itp itd.

@WuERA

Żeby dobrze zrozumieć. Ślady trasy przydają się, żebym mógł np. sprawdzić wyniki na konkretnych segmentach? Jeśli tak to zdecydowanie in plus 735.
Przejrzałem jeszcze i znalazłem dobra cene za
Fenixa 3 HR Silver Edition, zakladam że to miałeś na myśli z f3hr? Zastanawia mnie tylko czemu akurat tego modelu, w tej wersji nie
@toffik03 735 to zarówno segmenty na żywo ze stravy(jak masz premium) oraz możliwość wgrania śladu calej trasy która po kresce będzie cie prowadzić na dłuższych jazdach. Segmenty mi sie szybko znudziły, ale druga opcja często sie przydaje. F3hr już nie jest produkowany bo od p9nad 2 lat jest f5.
@WuERA

Okey, jakiś bardziej przejrzysty obraz mi się już nakreslił. Pewnie wybór sprowadzi się do 735xt przy tym co mam do wyboru, bo skoro f3hr już nie produkują to mam pewne obawy co do wsparcia na dłuższą metę, a jakikolwiek model f5 to już jednak inny pułap cenowy. Dzięki wielkie za uwagi i porady
@toffik03: Zabawki są fajne. Zwłaszcza jak możesz sobie iść pobiegać bez telefonu i z muzą na słuchawkach. Bardzo przyjemne uczucie wolności.

Ktoś ostatnio wrzucał kodzik na 10% - DCR10BTF - sprawdź, czy ci tam coś nie podpasuje - https://www.clevertraining.co.uk/brands/garmin

Swoją drogą - jeżeli potrzebujesz tego na rower to dlaczego akurat zegarek? Ani to wygodne (potrafi się wpijać w dłoń w pewnych pozycjach), ani specjalnie się sprawdzające, bo ekran mały, a na
@toffik03: jak będziesz kupował 735XT to polecam w RTV Euro kupić „run bundle”, kosztuje praktycznie tyle co zwykły a dostajesz dodatkowo pomiar tętna i dynamiki biegu na klatkę
@toffik03: 735. Ale - w tej kasie to może lepiej Edge, 520 plus albo Edge Explore (a najlepiej 530, ale to nowy model i może byc za drogi). Chyba że musi być zegarek - ale ja mam to i to, i zegarka używam tylko jak zapomnę edga - na kierownicy duży wyświetlacz dużo lepiej się sprawdz.

A właśnie - jeśli zegarek, to na kierownicy tylko, na ręku to ch***owa proteza.