Wpis z mikrobloga

  • 0
Czy warto rozpoczynać karierę w wojsku (po studiach na WAT), czy lepiej zostać przy "normalnej" pracy? Uczę się w technikum informatycznym, potem studia na WAT albo PW. Proszę o jakieś argumenty za i przeciw. Pozdrowionka
#wojsko #wojskopolskie #praca #studbaza
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@nijo: "kariera" i "wojsko polskie" to wyrażenia które w żadnym stopniu się nie pokrywają
  • Odpowiedz
@nijo: @nijo: jak pójdziesz na studia wojskowe to podpisujesz lojalke, za moich czasów około 100k za pełne 5 lat nauki. Żeby zrezygnować z monu albo 10 lat odsłużyć albo proporcjonalnie oddać kasę. Byłem, trochę posłużyłem i mi przeszło, jak nie masz pomysłu na siebie to możesz iść, cudów się nie spodziewaj, wręcz przeciwnie i rozważ, że sytuacja życiowa może być inna za te 5 lat.
  • Odpowiedz
@nijo: zależy od specjalizacji. Jeśli pójdziesz na przykład w krypto to potem pewnie robota w jakiejś instytucji monu zajmującej się cyberbezpieczenstwem, ncbc na przykład. Aczkolwiek nawet wtedy nie będzie to podobne do roboty w tym zakresie w cywilu. A i kasa relatywnie słaba, teraz w byle korpo na start dają więcej. Jest jeszcze kwestia potrzeb sił zbrojnych - jeśli zmienią się priorytety nikt Ci nie zagwarantuje,że nie wyznaczą cię na
  • Odpowiedz
@nijo: Po wat mogą cię rzucić gdzie tylko będą chcieli (te wojskowe miasteczka są podobno najgorsze) - to wiem z pierwszej ręki, a z internetu wiem ze wat nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami i ludzie zmieniają podejście do wojska, ojczyzny czy ogólnego poglądu po studiach na wat
  • Odpowiedz