Wpis z mikrobloga

Ktoś siedzi w temacie #machinelearning ,a konkretnie biblioteki microsoftu ML.NET i czy może się wypowiedzieć czy ta nowa odświeżona biblioteka jest w miare ok? Rok temu próbowałem coś z pierwszą wersją i była taka sobie, ale widziałem że już chyba jest nowa i zastanawiam się czy jest sens się w nią zagłębiać.

#csharp #dotnet
  • 13
@Zeronader: mhm, puszczają nową wersję ML.NETa co miesiąc, dotnet core v1.0 RC też nie zachwycał ale już 3.0 brzmi ładnie ;) obserwowałbym bacznie jeśli Cię temat interesuje, bo może coś sensowniejszego z tego wyjść
@Zeronader: predykcji czego :P? i z wykorzystaniem czego? Tak do zabawy? W ML programowania jako takiego jest może 1%, więc można równie dobrze zrobić coś w dowolnym narzędziu. Osobiście uważam, że takie języki jak java czy c# nie nadają się do robienia researchu jakiegokolwiek.
@sztilq: Póki co jedyne moje styczności z ML to w pythonie i to głównie regresje liniowe. Ale myślałem właśnie trochę się pobawić i spróbować za pomocą tego zrobić np. jakieś podpowiadanie pola wyszukiwania na podstawie bazy zapytan od userów, która by się właśnie ciągle zwiększała.
Ale głównie to do dowiedzenia sie ogólnie co z takiego ML można zrobić, a że robie w C# to i chciałem z microsoftowych rozwiązań skorzystać po
dlaczego tak uważasz?


@Mazowia: bo po co sobie rzucać kłody pod nogi jak jest Python, który jest najbardziej powszechny, dzięki czemu masz pełno wsparcia, bibliotek do wszystkiego, jest szybki i jest prosty
Nie jest.


@Mazowia: jest, wszystko co wymaga szybkości jest napisane w C, a Pythonowi zostaje jedynie interfejsowanie do tego (jak na przykład Numpy)

Najbardziej powszechny jest chyba javascript z tego co kojarzę.


@Mazowia: więc inaczej, jest najbardziej powszechnym poważnym językiem, który nie służy tylko do webdevu

Pythonowcy chyba stawiają na minimum zrozumienia. Ważne, że prosty i jest biblioteka reszta to tam #!$%@? xD


@Mazowia: no, bo miarą jakości programisty