Wpis z mikrobloga

Doszła do mnie niedawno bardzo fajna skóra, Shell Cordovan, i chciałem się pochwalić wykonanym z niej paskiem. Brakuje w nim jeszcze dziurek, ale klient nie jest jeszcze do końca przekonany nad typem klamry ;)

Z ciekawostek, Shell Cordovan to bardzo nietypowy materiał. Jest to skóra końska, jednak z jednego konia można wyprodukować jedynie dwa kawałki skóry o powierzchni od ok. 0.2 do 0.4 m^2. W spoilerze skrócony i uogólniony proces produkcji tej skóry (jest tylko kilka garbarni na świecie, które produkują tę skórę, nie wszystkie etapy produkcji są chętnie opisywane przez producentów).


#pepciozaszyje #leatherworking #zegarki #zegarkiboners #watchboners #diy #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_JVdpFtgUXOFeQRA5pUGLOKwvarBjIMj2.jpg
  • 13
masz jakas stronke z ogolnym cennikiem czy kazdy projekt wyceniasz indywidualnie?


@Tooroo: Nie mam nigdzie cennika, ale w przypadku pasków do zegarków ceny wahają się w granicach 200-250 złotych w przypadku skór bydlęcych, skóry "specjalne" będą droższe.
@Pepcioza: Hej, czy Twój Cordovan się bardzo łatwo matowi?
Mam czarny z Rocado i praktycznie od samego dotykania palcami robi się mega matowy i nie mogę tego wypolerować żeby wyglądało jak nowe. To normalne czy mam jakiś wadliwy shell?
@Ex3_: ten też jest z Roccado, na przywrócenie blasku powinna pomóc mocna polerka szczotką z końskiego włosia (ew. inna jak nie posiadasz akurat, ale przetestuj czy włosie nie jest za twarde i nie rysuje skóry). Do butów używają również specjalnych kości z jelenia, natłuszcza skórę i ułatwia uzyskanie błysku :)